po út st čt so ne
2
9
16
23
30

Termín výstavy: 10. 4. – 19. 8. 2018

Srdečně zveme k návštěvě nové muzejní výstavy, konané u příležitosti oslav 100 let vzniku Československa. Výstava je určená nejen pro dospělé nadšence historie, ale i pro malé návštěvníky, které hravou formou provede událostmi před 100 lety. V průběhu výstavy se uskuteční i lektorské programy pro školy.

 

 

Flemmichova vila 15. 5. – 31. 12. 2018

V letošním roce si připomeneme 80 let od úmrtí jednoho z nejvýznamnějších krnovských rodáků, architekta, urbanisty, designéra a pedagoga Leopolda Bauera. V expozici připravené pracovníky muzea se až do konce roku můžete seznámit se zajímavostmi z profesního i osobního života této významné osobnosti.

Termín akce: v sobotu 21.7.2018 v 15:00 hodin

Chcete se dozvědet bližší podrobnosti o našich letcích v RAF (hodnosti, počty, odchody do zahraničí...)?

Víte, jak se naše perutě zapojovaly do bojů?

Víte, jak fungovaly Ženské pomocné sbory, tedy WAAF?

A co vše čekalo na statečné vojáky po návratu do vlasti?

Na tyto a mnohé další dotazy vám odpoví přednáška členů Klubu vojenské historie 276th Sqdn (reenacted) RAF v sobotu 21. 7. v prostorách Flemmichovy vily. Mimo exponátů instalovaných v rámci výstavy o našich letcích v RAF uvidíte i takové unikáty, jako uniformu WAAF, uniformu RAF a další předměty spojené s působením českých letců v RAF.

 

 

Flemmichova vila 29. 6. – 19. 8.

Vstupné: 15/20 Kč, otevřeno út–ne 8.00–18.00 hod.

Mezinárodní výstava o čs. letcích v Anglii. Součástí výstavy bude přednáška o Češích v jednotkách britské Royal Air Force.

Městské muzeum Krnov a Klub vojenské historie 276th Sqdn (reenacted) RAF, z. s. vás zvou na výstavu, která je připomínkou československých letců RAF. Filip Procházka z Klubu vojenské historie nám výstavu blíže představil: „Jedná se o mezinárodní putovní výstavu o československých perutích v RAF, kterou jen ve Velké Británii vidělo na 30 000 návštěvníků. Výstava zachycuje období od 30. let 20. století, doby počátku výcviku budoucích příslušníků RAF, Mnichovské dohody, nebezpečné útěky do zahraničí, boje v Polsku a Francii, cestu do exilu přes Střední Východ a obranu Tobruku, věznění v ruských koncentračních táborech. Obsahuje informace o bojích v rámci RAF – 68., 310., 311., 312. a 313. peruti, poválečném návratu do vlasti a komunistické perzekuci. Její součástí jsou i profily několika letců RAF, vrchního velitele našich letců a vězně komunismu, jednonohého letce, boxera – palubního střelce a další, ale i vzpomínka na ženy ve WAAF a letce z Lidic, kteří se po válce nemohli a nesměli vrátit domů.“ Mimo informačních panelů si návštěvníci budou moci prohlédnout i vybavení letce RAF a připomene si i Nebeské jezdce.