po út st čt so ne
1
Datum : 1.3.2019
2
Datum : 2.3.2019
3
Datum : 3.3.2019
4
5
Datum : 5.3.2019
11
12
Datum : 12.3.2019
13
Datum : 13.3.2019
14
Datum : 14.3.2019
18
25

Termín výstavy: 6.3. - 31.3.

Výstavní prostory Městského muzea Krnov zaplní v březnu automobily, motocykly, velocipedy a jiné samohyby, často i se svými zvláštními posádkami. Milovníky rychlosti a vůně spáleného benzínu pravděpodobně nepotěší, ale těm, kteří holdují nadsázce a groteskní stylizaci jistě zaplesá srdce nad výtvory ostravského pedagoga a výtvarníka Vladimíra Vítečka.

Vladimír Víteček se narodil v roce 1966 v Opavě, kde rovněž absolvoval výtvarný obor LŠU. Na uměleckou školu sice nebyl přijat, ale svou zručnost mohl uplatnit při praxi v zámečnickém oboru. Následovala studia na jazykové škole, praxe v odděleních zahraničního obchodu OKD a Vítkovice, studium Technické univerzity VŠB. V současnosti vyučuje na Střední škole uměleckých řemesel v Ostravě – Zábřehu.

Základem jeho tvorby je zpracování keramické hlíny a kovových materiálů. Umělecká fantazie, získané zkušenosti a cit pro práci s kovem i hlínou byly předpokladem pro další techniku, kterou je kombinace těchto dvou naprosto odlišných materiálů. Náměty pro svá díla čerpá z různých situací a každodenního života kolem sebe.

V jeho výtvarném rukopise se snoubí dovednost, preciznost a vyjádření nadsázky v groteskní stylizaci figurek, mezi nimiž si každý z nás může najít někoho ze svého okolí.


 

Termín výstavy: 16.3. - 5.5.

Pro milovníky starých fotografií a pohlednic Krnova, ať již toho předválečného, či poválečného, avšak s tváří, která již dnes neexistuje, máme další lahůdku. Téměř po roce přicházíme s už čtvrtým pokračováním oblíbené výstavy Pohledy na Krnov. Opět se můžete těšit na velkoformátové kopie fotografií a pohlednic před i poválečného Krnova ze sbírek Městského muzea v Krnově, Jiřího Křivy a některých dalších sběratelů. Přijďte se podívat na tvář Krnova, kterou již nikdo nepamatuje, anebo kterou si naopak mnozí pamatují ze svého dětství, či mládí. Výstava se otevře vernisáží v pátek 15. března 2019 v 17:00 hod ve Flemmichově vile. A to není vše. Množství naskenovaného materiálu a velký zájem veřejnosti přivedl muzeum a Jiřího Křivu k podnětu vydat část fotografií a pohlednic knižně. Nápad finančně zajistilo město Krnov a v současnosti jde kniha Pohledy na Krnov již do tisku. Veřejnosti by se měla poprvé představit právě na vernisáži 15. března, kdy proběhne slavnostní křest knihy a ta bude od té chvíle k zakoupení ve Flemmichově vile.

 

Termín výstavy: 15.3. - 5.5.2019

Česká cena za architekturu je soutěžní přehlídka, jejímž vyhlašovatelem je Česká komora architektů. Záměrem ČCA je propagace kvalitních výsledků práce etablovaných i začínajících architektů směrem k veřejnosti, a to nejen z hlediska jejich estetické a technické kvality, ale především v souvislostech jejich vzniku, vztahu k okolí a společenského přínosu. Hlavním účelem přehlídky je pokrytí co nejširšího spektra prací. Z tohoto důvodu nejsou díla hodnocena v rámci jednotlivých kategorií, ale uděluje se jedna hlavní cena. Přihlášená díla posuzuje mezinárodní sedmičlenná porota. Soutěžní přehlídky se mohou zúčastnit jednotlivci nebo kanceláře s realizacemi na území ČR dokončenými v posledních pěti letech. ČCA je celoroční aktivita. Z přihlášených děl porota vybírá v prvním kole užší nominaci, ze které v dalším kole volí finalisty a držitele hlavní ceny. V rámci ČCA se udělují také ceny partnerů a ocenění za výjimečný počin.