po út st čt so ne
5
12
19
24
25
26
27
28

Termín výstavy: 17.12. 2017 - 23. 2. 2018

Od 17.12.2017 do 23.2.2018 pořádá  Městské muzeum v Krnově a Klub plastikových modelářů Opava ve Flemmichově vile výstavu plastikových modelů s názvem Historie na dlani. K vidění je několik stovek unikátních propracovaných modelů bojové techniky, letadel a figurek pokrývajících období od první světové války do současnosti. Řada těchto modelů získala medaile, poháry a další ocenění na modelářských soutěžích v ČR i zahraničí. Výstavu doplňuje množství tématických materiálů a doprovodných textů. Část výstavy je věnována technice a letadlům, které byly používány československými jednotkami nebo se účastnily bojů při osvobozování Československé republiky v roce 1945.
Plastikové modelářství je atraktivní koníček pro všechny bez rozdílu pohlaví a věku, který se na našem území začal objevovat již v dobách hlubokého socialismu. V současnosti se řadí modelářské firmy i modeláři v naší republice ke světové špičce, což potvrzuje i řada úspěchů členů KPM Opava za jeho více než desetiletou existenci. Zájemci o tento koníček mohou nalézt bližší informace na webu KPM Opava www.kpmopava.cz.
Srdečně zveme všechny zájemce o historii, milovnice a milovníky krásných věcí a zlatých českých a slezských ručiček a vůbec všechny hravé lidi k návštěvě této mimořádně zajímavé výstavy.

 

Termín výstavy: 5.1. - 23.2.2018

Výstava představuje pohled na mnohdy neutěšený stav historických hřbitovů v České republice, zejména pak v oblastech bývalých Sudet. Prostřednictvím fotografií upozorňuje na často tristní stav hřbitovů německých, židovských, ale i českých obyvatel. A je i pohledem na nás a náš přístup k tomuto specifickému kulturnímu dědictví.

Výstavu připravilo Omnium z.s. ve spolupráci s Heimatpflegerin der Sudetendeutschen a s podporou Česko-německého fondu budoucnosti.