po út st čt so ne
5
12
19
26
27
28
29
30

Flemmichova vila 29. 3. – 25. 6.

Vstupné 50/30 Kč, snížené vstupné platí pro děti, studenty a seniory nad 65 let

otevřeno denně mimo pondělí od 9.00 do 17.00 hod.  

Putovní česko-polská výstava představuje 19 měst na území Horního Slezska. Cílem projektu je srovnání vybraných měst na rytinách známého slezského kreslíře a grafika Friedricha Bernarda Wernera z 18. století s jejich současnou podobou. Součástí výstavy jsou také venkovní panely, které budou po dobu konání umístěny na Hlavním náměstí. 

 

 

Flemmichova vila 4. 5. – 25. 6. 2023 

Vstupné 50/30 Kč, snížené vstupné platí pro děti, studenty a seniory nad 65 let  

otevřeno denně mimo pondělí od 9.00 do 17.00 hod.  

Prostory Flemmichovy vily rozzáří barvy rozličných květin malovaných na hedvábí. Ostravská výtvarnice Jana Rohlová se věnuje od dětství různým technikám. Jak sama říká: „Malovat mě učil již od dětství můj tatínek – malíř, fotograf a hudebník Miroslav Šustek. Postupem času jsem studovala kresbu a malbu v malířském sdružení Viridian, poté jsem pokračovala studiem olejomalby na Lidové konzervatoři v Ostravě. V současné době se věnuji samostudiu kresby i malby, zejména malby na hedvábí. Náměty pro své obrazy hledám hlavně v přírodě, maluji často přímo v plenéru, mám ráda hory, zejména Beskydy a Jeseníky, útulné dřevěnky na Kysucích, ale také krajinu kolem řeky Odry s jejími meandry a půvabnými rybníky v chráněné krajinné oblasti Poodří.“

Zahrada Flemmichovy vily, neděle 25. 6., 10.00–13.00 hod.

Vstup volný, akce se koná pouze za příznivého počasí!

Již počtvrté provoní zahradu Flemmichovy vily výrobky amatérských i profesionálních cukrářů a pekařů z Krnova a okolí, kteří předvedou své umění na akci s výmluvným názvem – Sladké pokušení. Návštěvníci akce si mohou připravené výrobky nejen prohlédnout, ale i ochutnat a zakoupit ke konzumaci buď na místě, nebo při odpolední siestě.

O tu pravou nedělní pohodu se svým hudebním vystoupením postarají Marie Veliká, Václav Strouhal a jejich žáci z hudebního oboru ZUŠ Drahomíra Malovaného s.r.o. Krnov.

O své zkušenosti s pečením a zdobením sladkostí se formou ukázek podělí i paní Kateřina Balharová (Řemínková).

Přihláška pro vystavující ke stažení ZDE (ve formátu .XLS), nebo ZDE (ve formátu .PDF). Vyplněnou přihlášku doručte nejpozději do pondělí 19. 6. 12.00 hod. Kontakty jsou uvedeny přímo v přihlášce.

 

 

Flemmichova vila 6.– 25. 6. 2023 

Vstupné 50/30 Kč, snížené vstupné platí pro děti, studenty a seniory nad 65 let  

otevřeno denně mimo pondělí od 9.00 do 17.00 hod.  

Výstava ročníkových prací studentek oboru Umělecko-řemeslné zpracování textilu na Střední škole průmyslové Krnov.

Zahrada Flemmichovy vily, sobota 15. 7. v 17.00 hod.

Vstupné: 200 Kč, předprodej TIC Krnov (od 1. 6.)

Dívčí country kapela, založená původně již roku 1971. Od té doby jí prošlo více než 30 hudebnic. Od původního bluegrassu se postupně odklonili k modernějším formám country, zejména v souvislosti s příchodem Věry Martinové r. 1982. Po čtyřech letech pak Martinová odchází na úspěšnou sólovou dráhu. Schovanky hrají často v zahraničí. V roce 1978 si s nimi zazpíval Johnny Cash při svém turné po Československu.