po út st čt so ne
6
13
20
27

To, že ve Flemmichově vile probíhá již 4. výstava obrázků starého Krnova jistě víte. Možná ale nevíte, že se pomalu tenčí zásoby knihy, kterou můžete zakoupit právě jen ve vile a ve které naleznete na 200 stránkách výběr toho nejlepšího z digitalizovaných fotografií a pohlednic našeho města.

Flemmichova vila, 18. 5. – 1. 9.

Vstupné: 30/15 Kč, sleva 50 % pro ZTP a držitele Senior pasu

Prostory Flemmichovy vily pro letošní turistickou sezónu zaplní hudební nástroje. Tentokrát se ovšem nechystá hudební vystoupení, ale návštěvníkům výstavních prostor krnovského muzea představí část své sbírky pan Jaromír Růžička z Prahy. Ten již čtyři desetiletí sbírá historické hudební nástroje a několik desítek z nich obsadí výstavní vitríny spolu s dalšími předměty souvisejícími s hudbou.
Návštěvníci budou moci obdivovat dechové nástroje plechové i dřevěné, smyčcové nástroje i výběr ze skupiny nástrojů strunných drnkacích. Nabízí se tak jedinečná možnost zmapovat zručnost a um výrobců od konce 18. století po současnost.

Termín výstavy: 10.–31. 5.

Výtvarná výpověď dětí 2019 – 23. ročník výstavy žáků výtvarného oboru ZUŠ s.r.o. Krnov
Flemmichova vila, 10.– 31. 5., otevřeno út – ne; 8.00–18.00
Vstupné: 30/15 Kč, sleva 50 % pro ZTP a držitele Senior pasu
vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 10. 5. v 16.00

Již 23. ročník oblíbené výstavy žáků výtvarného oboru ZUŠ s.r.o. Krnov zaplní prostory Flemmichovy vily v Krnově. I v letošním roce nás překvapí vnímání okolního světa zprostředkované očima těch nejmladších krnovských výtvarníků, kteří možná ještě nemají dokonalou techniku, ale jejich práce dýchají neuvěřitelnou energií. Tentokrát budou návštěvníkům doslova oči přecházet, neboť tématem letošní výstavy jsou optické klamy a iluze zpracované různými technikami. Výstavní prostory zaplní kresby, malby, ale i keramika a součástí výstavy budou i studijní kresby a malby, které nám zprostředkují vznik jednotlivých prací.

MIKS Krnov vyhlašuje 

Salón neprofesionálních umělců

se zaměřením na malbu, grafiku, fotografii, plastiku a užité umění

Zúčastnit se mohou autoři, kteří žijí trvale nebo rekreačně na území mikroregionu Krnovsko a chtějí svá díla prezentovat veřejně. 

Výstava proběhne v termínu 28. 6. - 25. 8. 2019 v Městském muzeu Krnov – Flemmichově vile. Vernisáž se uskuteční v pátek 28. června. 

Zájemci se mohou přihlásit do 15. června 2019

Přihláška ke stažení ZDE, v tiskové podobě ve Flemmichově vile, Hlubčická 20

kontaktní osoba: Mgr. Ivana Zajícová, tel: 776 593 989, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Každý přihlášený účastník může vystavit maximálně pět kusů děl, které přinese do Městského muzea Krnov – Flemmichovy vily (Hlubčická 20, Krnov) v termínu 18.–23. 6. 2019 v době od 8.00 do 18.00 hod.

Pořadatel si vyhrazuje právo nevystavit všechna přihlášená díla!