po út st čt so ne
6
13
20
27

Čtvrtek 5. 10. – vernisáž prací studentek oboru Uměleckořemeslné zpracování textilu Střední školy průmyslové Krnov spojena s módní přehlídkou – začátek v 16.00 hod.

Studentky jednoho z mála oborů, který stále připomíná textilní tradice v Krnově představí své ročníkové práce. Nejen tkané šátky, sukně s tkaným páskem, gobelíny, vyšívané tapisérie, ale i paličkované klobouky mohou obdivovat návštěvníci každoroční výstavy. Tentokrát bude většina děl vytvořena v černobílé variantě. 

Výstava potrvá od 6. 10. do 26. 11. 2017 denně 8.00–18.00 hodin (mimo pondělí)

 

Termín výstavy: 10.10. - 22.11.2017

Výstava fotografií dokumentujících historii populárního krnovského hudebního klubu.Je to již čtvrt století, kdy se krnovští příznivci rockové hudby rozhodli vybudovat svůj vlastní hudební klub. Po dlouhém hledání bylo vybráno zrušené kino v krnovské místní části Kostelec, které začali vlastními silami přestavovat na Rocker klub. Od roku 2003 funguje prostor jako Kofola Music Club a jeho věhlas již dávno překročil hranice Krnova.

Termín výstavy: 10.11. - 31.12.

Srdečně zveme na záhájení výstavy ve čtvrtek 9.11. v 17:00 hodin. Výstava je realizovaná v rámci projektu "Umění nás spojuje".

Marian Molenda
Polský výtvarník žijící v Nise, věnuje se malbě a plastice. Ve své tvorbě se věnuje realizaci pomníků, drobné i monumentální plastice, kresbě a malbě. Zúčastnil se mnoha samostatných i kolektivních výstav v PL i zahraničí, velice rád vystavuje v Krnově, především díky svým přátelům z řad krnovských výtvarníků.

Lubomír Otisk
Sochař a malíř, rodák z Lichnova, aktuálně žije v Olomouci. Jeho tvorba je specifická svoji pochmourností, ale i výjevy připomínající fantasy filmy. Mimo studia kamenosochařství na SUŠP v Uherkém Hradišti a sudia výtvarné výchovy pro ZUŠ a SŠ na pedag. fakultě UP v Olomouci absolvoval studia na ZUŠ Krnov pod vedením paní Květoslavy Herníkové.