Hrajeme 22. 11. v 19.00

Třeskutá komedie v podání Lidového divadla při MIKS Krnov.

Svatební obřad a chvíle před ním jsou obvykle situací, kdy se lámou životní osudy. Tak je to i v jedné z nejlépe napsaných komedií současnosti. Bill s Ráchel jsou šťastní. Bill s Ráchel se budou brát. Oba se na svatbu velice těší. I Tom, Billův svědek, se těší. I Ráchelini rodiče se těší. A krásné svatební apartmá je pronajato... Jenže ráno před svatbou se Bill probudí v posteli po noci, kterou si nepamatuje, s dívkou, kterou si nepamatuje a navíc si ani nepamatuje, co se mezi nimi dělo – a dívka říká, že leccos. Nezbývá než ji okamžitě ukrýt do koupelny a za vydatné pomoci svědka Toma a nebohé, do věci omylem zapletené pokojské Julie, se pokusit vše utajit před nevěstou a její matkou, zatímco na radost pijící otec začíná působit hotelové obsluze mírné komplikace. Vše se navíc definitivně zaplete ve chvíli, kdy Tom zjistí, která to dívka s Billem strávila noc. Vše v této komedii záměn, lží a nedorozumění spěje k nevyhnutelné katastrofě, která se nakonec ukáže paradoxně být tím nejšťastnějším řešením. Skvostná klasická situační komedie zkušeného britského dramatika Robina Hawdona obletěla od své premiéry v roce 1994 jeviště celé Evropy!

 

 

hrajeme 24. listopadu v 19.00

pět žen, tři generace, jedna rodina, stejný osud

komedie v provedení Divadla Palace Praha

Hra ukazuje život plný náhod a paradoxů, kde se může snadno stát, že místo pompézní oslavy osmdesátin je omylem objednán neméně pompézní pohřeb, a nezbývá nic jiného, než vzít vše s nadhledem a tuto pitoreskní oslavu, na které nechybí svíčky, věnce ani sladké rakvičky, si užít. V této situaci se ocitne pět žen ze tří generací jedné rodiny. Navíc je spojuje osudová smůla na muže, zato sebeironie a nadhled je jim vlastní.

"Žádná z pětice hrdinek mé hry nezná svého otce a na otce svých dětí se snaží co nejrychleji zapomenout. A tak se během hry z dcery stává matka, z matky babička, z babičky prababička. Otázky, které si někdo nepoloží celý život, si hrdinky příběhu musí klást denně. Zda je otec pro výchovu důležitý, jestli je rodina bez otce kompletní, zda existuje život po životě a jestli je hypotéka na 2+kk v příměstské novostavbě skutečným štěstím," uvedl o příběhu autor Eugeniusz Szybal.

P.R.S.A. jsou hořkou rodinnou komedií a dámskou jízdou nejen pro ženy.

Vzhledem k velkému počtu vulgárních slov, která jsou nezbytnou součástí dialogů hry, není představení vhodné pro diváky mladší 15 let a diváky zvláště citlivé na tento způsob vyjadřování.

Režie: Vojtěch Štěpánek
Hrají: Kristýna Leichtová, Ilona Svobodová, Eva Lecchiová, Jana Bernášková, Ivana Wojtylová, Jaromír Nosek / Richard Trsťan

Délka představení: 105 minut (včetně přestávky)

V rámci předplatného pro sezónu 2017