po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28

Koncertní síň sv. Ducha Krnov, 26. 2. 2018 v 19.00 hod.

Čeněk Pavlík – housle, Marek Jerie – violoncello, Ivan Klánský – klavír

Koncert v rámci předplatného KPH (Klubu přátel hudby) 2017-18

Vstupné: 120 Kč, doprodej vstupenek TIC Krnov

Guarneri Trio Prague oslavilo 30. jubileum původního obsazení – v plné svěžesti a dokonalé umělecké formě. Od svého založení v roce 1986 patří ke špičkovým klavírním triím klasického charakteru. Již první pozoruhodné úspěchy zajistily triu nejvyšší pozornost mezinárodního hudebního tisku, který ho řadí k předním komorním hudebním souborům právě pro prvotřídní souhru, mimořádnou zvukovou kvalitu a vysokou technickou virtuozitu. Zcela ojedinělé spojení umělecké zralosti a expresivity, které soubor nabyl během dlouhodobé hudební spolupráce, vytváří slibný předpoklad pro další úspěšné působení ve čtvrtém desetiletí jeho kariéry.
V průběhu uplynulých let si soubor vybudoval široce rozvětvený repertoár, který neobsahuje pouze velká jména a známá díla, ale svědčí rovněž o neúnavné a vytrvalé inovativní snaze. V repertoárové nabídce Guarneri trio Prague najdeme jak soudobé autory jako Luboše Fišera a Aleše Březinu nebo švýcarského Thüringa Bräma tak i české skladatele z období vídeňské klasiky – Hugo Voříška a Antonína Rejchu.

Soubor pravidelně vystupuje na mnohých mezinárodních hudebních festivalech a v důležitých hudebních centrech; je zváno na rozsáhlá koncertní turné po Evropě, Kanadě, Austrálii, Severní a Jižní Americe a Japonsku.

Ivan Klánský (1948) patří dnes k nejvýraznějším osobnostem mezi českými klavíristy. Působí jako pedagog na AMU v Praze a na konzervatoři v Luzernu.

Čeněk Pavlík (1955) je předním sólistou současné generace českých houslistů. Koncertuje v mnoha zemích Evropy s řadou významných orchestrů a dirigentů. Hraje na housle „Zimbalist“ od Guarneri del Gesu ze ságami opředené houslové sbírky Luigi Tarisia

Marek Jerie (1947) jako sólista i komorní hráč koncertoval ve většině evropských zemí, na Blízkém a Dálném východě a v Jižní Americe. Od roku 1979 pedagogicky působí na luzernské konzervatoři. Hraje na violoncello z dílny Andrea Guarneriho z roku 1684.

13. 3. v 19.00 hod.

Koncert v rámci předplatného KPH (Klubu přátel hudby) 2017-18

Vstupné: 120 Kč, doprodej vstupenek TIC Krnov

Tato naprosto jedinečná formace hudebníků vznikla ke konci 90. let jako reakce na stávající tvář klasické hudby. Záměrem seskupení je tedy interpretace klasické hudby v netradičních úpravách. V širokém repertoáru kvartetu nechybí hudba filmová, muzikálová i populární.

Za posledních pět let působení Shadow Quartetu na hudební scéně jsou nepřehlédnutelná i jejich vystoupení s umělci jako např. Zuzana Norisová, Jiří Korn, Janek Ledecký, Lenka Filipová a další. Asi k největším úspěchům těchto vynalézavých hudebníků patří zápis do Guinessovy knihy rekordů za nejrychlejší interpretaci skladby A. Rimského-Korsakova “Let čmeláka”.

Štěpán Švestka – violoncello

Marek Švestka – kontrabas

Jaromír Žižka – akordeon

Ondřej Plhal – housle