po út st čt so ne

Hrajeme 22.–25. 2.

do 12 let nevhodný, titulky, krimi drama, vstupné: 110 Kč, členové FK 80 Kč

BEL/FRA 2017, režie: Michaël R. Roskam, 130 min.

Gino potkává Bénédicte a je to z toho láska. Veliká. Spalující. Jenže Gino má taky tajemství. Takové, které je nebezpečné pro něj i pro jeho okolí. S Bénédicte budou muset za svůj vztah bojovat: proti všemu a proti všem, a zároveň tak trochu i sami se sebou.

Rezervace vstupenek:

Čt 22. 2. v 19.30 ZDE

Pá 23. 2. v 19.30 ZDE

So 24. 2. v 19.30 ZDE

Ne 25. 2. v 19.30 ZDE

Další informace: Film Europe     ČSFD

 

Hrajeme 26.–28. 2.

do 15 let nepřístupný, titulky, thriller, vstupné: 110 Kč, členové FK 80 Kč

USA 2017, režie: Tomas Alfredson, 125 min.

Po tomhle filmu už nikdy nepostavíte sněhuláka s radostí. Nejúspěšnější autor současné krimi Jo Nesbø, nejsvéráznější románový detektiv Harry Hole a jeden z nejcharismatičtějších herců své generace Michael Fassbender se spojili v adaptaci slavného detektivního thrilleru, jenž spolu s dalšími deseti „Holeovkami“ kraluje žebříčkům nejčtenějších knih současnosti.

Harry Hole (Michael Fassbender) je enfant terrible týmu, vyšetřujícího zločiny v norské metropoli. Na jedné straně je to výjimečně dobrý detektiv, jehož netradiční metody skoro vždy vedou k úspěchu, na straně druhé se však jedná o nezodpovědného alkoholika s tolika prohřešky, že je už dál nechtějí přehlížet nejen jeho nadřízení, ale ani jeho přítelkyně Rachel (Charlotte Gainsbourg), s níž se právě rozešel. Jediné, co stojí mezi ním a pitím, je případ, který by ho přivedl na jiné myšlenky. Ke smůle jedné ženy, která zmizela uprostřed noci ze svého domu a o pár dní později byla nalezena brutálně zavražděná, se Harry právě dočkal. Postavený sněhulák, který na místě činu zůstal jako jediné vodítko, naznačuje, že tenhle pachatel si chce hrát a že si dost možná už párkrát takhle hrál i v minulosti. A že ho to baví čím dál víc a nehodlá s tím přestat. Přestože Harrymu v pátrání pomáhá brilantní mladá vyšetřovatelka Katherine Bratt (Rebecca Ferguson), nepřestávají policisté tahat za kratší konec. Záplava domnělých i pravých stop a hned několik podezřelých vytvářejí pachateli dokonalou clonu, za níž může nerušeně stavět sněhuláky, vraždit a dělat si legraci z Harryho Holea. Jenže skvělému poldovi stačí i vrahova nepatrná chyba k tomu, aby se chytil stopy a už ji nepustil.

Navzdory tomu, že Sněhulák vzniká ve studiu Universal, představitel hlavního hrdiny Michael Fassbender tvrdí, že atmosféra typická pro severské krimipříběhy zůstala zachována. „Skandinávie je z filmu cítit na každém kroku a strach, který jste cítili při čtení, budete pociťovat i v kinech,“ říká herec.

Rezervace vstupenek:

Po 26. 2. v 19.30 ZDE

Út 27. 2. v 19.30 ZDE

St 28. 2. v 19.30 ZDE

Další informace: CinemArt      ČSFD

https://www.csfd.cz/film/306966-snehulak/prehled/

 

 

 

Hrajeme 5.–7. 3.

do 12 let nevhodný, titulky, dokument, vstupné: 110 Kč, členové FK 80 Kč

AUS 2017, režie: Jennifer Peedom, 74 min.

Jedinečná filmová a hudební spolupráce mezi Australian Chamber Orchestra a režisérkou Jennifer Peedomovou, která byla za svůj předchozí dokument Šerpa nominována na cenu BAFTA. Snímek je oslňující analýzou naší posedlosti horami. Ještě před 300 lety byly snahy zdolat horské vrcholy považovány za něco velmi blízkého šílenství. Nikdo tehdy nepředpokládal, že by divoká a opuštěná horská krajina mohla někoho zajímat. Vrcholy hor byly považovány za místa, kde sídlí nebezpečí, nikdo je nevnímal jako místa plná krásy. Proč jsou nyní horami přitahovány miliony lidí? Dokument Hora nám ukazuje okouzlující sílu výšin a jejich věčnou moc, se kterou formují naše životy i naše sny.

Nákup a rezervace vstupenek:

Po 5. 3. v 19.30 ZDE

Út 6. 3. v 19.30 ZDE

St 7. 3. v 19.30 ZDE

Další informace: AČFK      ČSFD

 

Hrajeme 1.–4. 3.

do 15 let nepřístupný, titulky, thriller, vstupné: 110 Kč, členové FK 80 Kč

GBR/FRA/USA 2017, režie: Lynne Ramsay, 95 min.

Ceny za Nejlepší scénář a Nejlepšího herce – Cannes 2017

Joe je válečný veterán, který si nese celou řadu jizev. Nejen z nasazení v Afghánistánu, ale i z dětství, kdy musel čelit brutálnímu otci, a ze své kariéry agenta jednotky FBI pro boj s prostitucí. Svůj bezvýchodný život tráví mezi domem, kde žije jeho podivínská matka, a nebezpečnými misemi, na nichž zachraňuje ženy, které se staly oběťmi obchodu s bílým masem. Významný senátor si ho najme, aby přivedl zpět jeho nezletilou dceru, která skončila v jednom z anonymních domů, v nichž kvete dětská prostituce. Joe bere své osvědčené kladivo a vydává se na další výpravu za spravedlností. Tentokrát však nezůstane jen u záchrany bezbranné ženy. Joe mimoděk zasáhne do pedofilní sítě, jejíž vlákna vedou vysoko… Od té chvíle se jeho existence dostává do krvavé spirály, jejíž násilnost překonává i předchozí traumatické zážitky. Film Lynne Ramsay je velmi svéráznou variací noir detektivky a procedurálního thrilleru.

Nákup a rezervace vstupenek:

Čt 1. 3. v 19.30 ZDE

Pá 2. 3. v 19.30 ZDE

So 3. 3. v 19.30 ZDE

Ne 4. 3. v 19.30 ZDE

Další informace: Film Europe      ČSFD