po út st čt so ne

Hrajeme 19.–21. 11.

do 15 let nepřístupný, titulky, dokumentární drama, vstupné: 110 Kč, členové FK 80 Kč

RUM/DEU/ČR/BLG/FRA 2018, režie: Adina Pintilie, 125 min.

„Proč ses mě nikdy nezeptal, o čem tenhle film je? A proč jsem ti to vlastně nikdy sama neřekla?“ táže se, spíše řečnicky, rumunská autorka v úvodu pozoruhodného průzkumu lidské intimity, aby jeden z možných důvodů nalezla o něco později: „Asi proto, že odpověď neleží ve sféře slov.“ Na průsečíku autenticky působící fikce a imaginativního dokumentu nalézáme empatický film-dotyk mezi debutující režisérkou a trojicí odvážných protagonistů, Laurou, Tomasem a Christianem. Dílo pokoušející se zachytit tělesnou blízkost k sobě i druhým, po níž neustále toužíme, o to více se jí však bojíme. Film získal cenu Zlatý medvěd za nejlepší film letošního Berlinale.

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

Po 19. 11. v 17.15 ZDE

Út 20. 11. v 19.45 ZDE

St 21. 11. v 17.15 ZDE

Další informace: Pilot Film     ČSFD

 

Hrajeme 19.–21. 11.

do 15 let nepřístupný, dabing, drama, vstupné: 110 Kč, členové FK 90 Kč

SR/RUS 2018, režie: Igor Vološin, 114 min.

Dlouholeté manželství Milana a Táni je v troskách, spojuje je už jen jejich jediná dcera Lenka. Když se ale 16 letá teenagerka nevrátí domů z mejdanu, jejich život se obrátí naruby. Oba rodiče pohltí bezmoc, strach a pocit viny. Kamarádi, spolužáci, sousedé, nikdo jim neumí pomoct. Milan už nevěří ani policejnímu pátrání, které nikam nevede a rozhodne se odhalit pravdu sám...

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

Po 19. 11. v 19.45 ZDE

Út 20. 11. v 17.15 ZDE

St 21. 11. v 19.45 ZDE

Další informace: Mirirus FD     ČSFD

 

 

 

Hrajeme 22.–25. 11.

do 15 let nepřístupný, titulky, drama, vstupné: 110 Kč, členové FK 80 Kč

HUN/FRA 2018, režie: László Nemes, 144 min.

Režijní debut maďarského režiséra Lászla Nemese, sugestivní válečné drama Saulův syn, získal Velkou cenu poroty v Cannes i Oscara za nejlepší cizojazyčný film. Po tomto triumfu přichází někdejší asistent žijícího klasika Bély Tarra s novinkou, která se odehrává v jeho rodné Budapešti na počátku 20. století. Vizuálně působivé historické drama sleduje dvacetiletou Irisz Leiter, která přijíždí do maďarského hlavního města poté, co strávila dospívání v sirotčinci, a náhle je konfrontována s vlastní minulostí a temným tajemstvím obestírajícím její rodinu. Iris touží stůj co stůj získat práci v podniku na výrobu luxusních klobouků, který kdysi patřil její rodině, noví majitelé jsou však z jejího náhlého návratu vyděšení, jako by jméno Leiter s sebou neslo jakousi záhadnou hrozbu... Přízračná, dusivě snová atmosféra předválečné Budapešti rezonuje s úzkostí hrdinky i umírající rakousko-uherské říše.

V jedné z vedlejších rolí se ve filmu objeví známá slovenská herečka Judit Bárdos.

Film je maďarským kandidátem na Oscara.

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

Čt 22. 11. v 19.45 ZDE

Pá 23. 11. v 19.45 ZDE

Ne 25. 11. v 19.45 ZDE

Další informace: Film Europe     ČSFD

 

Hrajeme 22.–25. 11.

mládeži přístupný, dabing, komedie, vstupné: 120 Kč

USA/FRA/GBR 2018, režie: David Kerr, 88 min.

Abychom si rozuměli, Johnnyho Englishe (Rowan Atkinson), penzionovaného tajného agenta, který se na stará kolena stal učitelem, by do služeb vlasti za normálních okolností nepovolal ani ten největší šílenec. Jenže jistý geniální počítačový hacker odhalil identitu všech aktivních agentů britské tajné služby a premiérka (Emma Thompson) rázem připomíná pověstného tonoucího, který by se rád chytnul i stébla. Shodou jemu vlastních nešťastných náhod je Johnny English tím jediným, kdo svou zemi může právě teď zachránit. Co na tom, že si absolutně netyká s nejnovějšími technologickými hračkami. Jak sám říká: „Digitálního padoucha můžete dopadnout jedině s analogovým přístupem.“ English se navíc vydává do akce vybaven věrným asistentem Boughem (Ben Miller), který po něm obvykle uklízí následky jeho činů. První kroky obou mužů míří na Azurové pobřeží, kde se tajemný padouch vyskytoval naposledy. Zde se odehraje první kapitola souboje digitálního génia s analogovým blbcem, souboje, který zdaleka nemusí být tak jednostranný, jak se na první pohled zdá. Na straně Johnnyho Englishe jsou totiž nejen věrný Bough a Spravedlnost, ale i schopnost udělat vždy to nejhorší možné rozhodnutí a vyjít z takové situace bez ztráty kytičky.

Rowan Atkinson je známý tím, že si mezi jednotlivými kapitolami svých filmových pokračování rád dopřává delší pauzu. Jako Johnny English se tak vrací po sedmi letech. „Vždycky je lepší chvíli počkat, aby filmová série nezačala působit vyčpěle. A když si pak začnete říkat, proč to znovu nezkusit, tak nastává ta pravá chvíle,“ říká Atkinson, který prý byl v tomto případě velmi aktivní i jako spoluscenárista.

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

Čt 22. 11. v 17.30 ZDE

Pá 23. 11. v 17.30 ZDE

So 24. 11. v 17.30 ZDE

Ne 25. 11. v 17.30 ZDE

Další informace: CinemArt     ČSFD

 

Hrajeme 24. 11.

do 12 let nevhodný, titulky, akční komedie, vstupné: 150 Kč (včetně přípitku a občerstvení)

USA 2018, režie: Susanna Fogel, 117 min.

Audrey (M. Kunis) a Morgan (Kate McKinnon) jsou nejlepší přítelkyně, které vědí naprosto všechno o tom, jak vypadat dobře. Když se ale zapletou do světa mezinárodní špionáže poté, co vyjde najevo, že Audreyin expřítel je ve skutečnosti agent CIA, velmi rychle zjistí, že pokud mají přežít, budou potřebovat úplně jiné dovednosti… Ústřední otázka téhle bláznivé komediální akční jízdy nicméně nakonec nezní, zda to přežijí tyhle dvě všehoschopné ženské, nýbrž zda je na ně svět špiónů vůbec připraven? Milým bonusem této letní oddechovky je, vedle skvělého obsazení, také skutečnost, že se natáčela také v Praze.

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

So 24. 11. v 19.15 ZDE

Další informace: Vertical Ent.     ČSFD