po út st čt so ne

Hrajeme 18.–20. 3.

do 12 let nevhodný, titulky, akční drama, vstupné: 100 Kč

BEL/LUX 2018, režie: Thomas Vinterberg, 117 min.

Film vypráví o skutečné katastrofické události, ke které došlo v roce 2000 na palubě jaderné ponorky K-141 Kursk.

155 metrů dlouhá jaderná ponorka K-141 Kursk je „nepotopitelnou“ pýchou Severního loďstva ruského válečného námořnictva. Během ná-mořního cvičení v srpnu 2000 se na palubě nachází 118 členů posádky.

12. srpna otřesou trupem Kursku mohutné exploze, které plavidlo pošlou do hloubky 108 metrů, na dno arktických vod Barentsova moře.

Začíná zoufalý boj s časem. Pro námořníky. Pro jejich rodiny. Záchranou operaci komplikuje zchátralé vybavení a odmítavý postoj ruské vlády přijmout zahraniční pomoc…

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

Po 18. 3. v 17.30 ZDE

Út 19. 3. v 17.30 ZDE

St 20. 3. v 17.30 ZDE

Další informace: Bioscop     ČSFD

 

Hrajeme 21.–24. 3.

do 15 let nepřístupný, titulky, krimi thriller, vstupné: 120 Kč, členové FK 90 Kč

SRB 2018, režie: Miloš Avramović, 130 min.

Maraš (Miloš Biković) je na první pohled sympatický mladík. Nedávno se odstěhoval od rodičů a se svou dívkou Sofijí (Jovana Stojilković) si pořídil byt v centru Bělehradu. Srší energií a umí vydělat peníze. Bohužel, pouze nelegálně. Pracuje pro gang zlodějů aut, kterému šéfuje ostřílený mafián Car (Dragan Bjelogrlić). Ten se v branži udržel mnoho let díky své opatrnosti a díky tomu, že vždy ctil nepsaná pravidla mafie. Ve chvíli, kdy se stal dědečkem a začíná pomýšlet na "důchod", se ale díky Marašově neuváženému činu dostává do konfliktu s bělehradským narkobaronem Golubem (Nebojša Glogovac) i s policií, kterou Golub ovládá. Lehkovážný Maraš využil nečekané příležitosti a ukradl černý mercedes s bulharskou poznávací značkou. Tím dostal do problémů jak sebe, tak Cara a celý jeho gang. Na mercedes napěchovaný heroinem totiž netrpělivě čekal Golub...

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

Čt 21. 3. v 19.45 ZDE

Pá 22. 3. v 19.45 ZDE

Ne 24. 3. v 19.45 ZDE

Další informace: Balkanfilm       ČSFD

 

Hrajeme 25.–27. 3.

do 12 let nevhodný, romantická komedie, vstupné: 130 Kč

ČR 2019, režie: Karel Janák, 100 min.

Hlavní postava filmu Eliška s tváří Ester Geislerové, má svatbu a čeká na svůj velký moment. Namísto svého „ano“ ale ženich řekne „ne“ a od oltáře uteče. Naštěstí má zdrcená Eliška skvělou kamarádku s jasným receptem, co je potřeba dělat. Ona sama střídá kluky jako ponožky a proto hned založí Elišce profil na osvědčené seznamce. Té to není příliš po chuti, ale je jí už 35 let, je single a má strach, aby jí neujel vlak. A chce vzít život pevněji do svých rukou. Vrhá se proto do randění naslepo a mezi řadou katastrofických schůzek zkusí najít novou lásku. Zároveň se musí rychle přestěhovat a jedinou možností je bydlet společně s nevlastním bratrem, podivínem, který pěstuje na střeše včely a který ji doma nechce.

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

Po 25. 3. v 17.30 ZDE

Út 26. 3. v 17.30 ZDE

St 27. 3. v 17.30 ZDE

Další informace: Bontonfilm      ČSFD

 

Hrajeme 23. 3.

mládeži přístupný, komedie, vstupné: 150 Kč (včetně přípitku a občerstvení)

ČR 2019, režie: Martin Horský, 93 min.

Komedie o ženách, které se nebojí vyběhnout štěstí naproti

Věra (Zlata Adamovská) prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit jeho poslední přání – zaběhnout maraton!  Emancipovaná a rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako rodinná štafeta. Žádná z nich sice dosud neuběhla ani metr, ale do startu přece zbývají tři měsíce a trenér Vojta (Vladimír Polívka) připravil skvělý kondiční plán. Stačí jen začít.

Dcery se ovšem do běhání nehrnou. Mají úplně jiné starosti.

Nejstarší Marcela (Tereza Kostková) čelí dennodenně průšvihům svých tří synů a jejich otec Karel (Ondřej Vetchý) ji už dvacet let neumí, nebo nechce, požádat o ruku. Prostřední Bára (Veronika Khek Kubařová) touží po dítěti, jenže pro něj zatím nenašla toho pravého tatínka. Její biologické hodiny bijí na poplach. A nejmladší Kačka (Jenovéfa Boková) sice chlapa má, ale ten chlap má jeden zásadní háček – manželku. Zamilovaná Kačka přesto lpí na vztahu bez budoucnosti.

Je zřejmé, že dcery mají momentálně úplně jiné priority než běžecký trénink. Svérázná maminka Věra proto musí napnout všechny síly, aby rodinnou štafetu přivedla přes řadu překážek a komediálních komplikací na start Jindřichova vysněného maratonu.

S běháním je to úplně stejné jako v životě. Důležité je vydržet a nevzdávat se, když cíl je na dosah…

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

POZOR! Vstupenky na toto představení lze zakoupit pouze v pokladně kina, nebo Art klubu.

So 23. 3. v 19.00 (začátek projekce filmu ve 20.00)

Další informace: CinemArt     ČSFD

 

Hrajeme 28.–29. 3. a 1.–4. 4.

do 12 let nevhodný, titulky, drama, vstupné: 110 Kč

ISL 2018, režie: Joe Penna, 97 min.

Muž havaruje s letadlem uprostřed nedozírné ledové pustiny. Každý den dodržuje rutinní úkony a doufá, že se dočká záchrany. Jednoho dne se objeví vrtulník, silná sněžná bouře však zapříčiní pilotovu smrt a vážné  zranění  jeho  společnice.  Muž  pochopí,  že  má  jen  dvě  možnosti:  zůstat  v havarovaném  vraku  a připravovat se na jistou smrt, nebo se vydat na stovky kilometrů dlouhou pouť s nejistým koncem…

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

Čt 28. 3. v 17.30 ZDE

Pá 29. 3. v 17.30 ZDE

Po 1. 4. v 19.45 ZDE

Út 2. 4. v 19.45 ZDE

St 3. 4. v 19.45 ZDE

Další informace: Bohemia MP      ČSFD

„Arctic je jedním z těch výjimečných filmových zážitků, kvůli kterým kina stále ještě existují. Je precizní, upřímný,  čistý  a  nenajdete  v něm  žádné  zbytečné  vysvětlivky,  skoro  žádná  slova  ani  psího  společníka. Příběh boje o přežití vypráví tak prostě a neuvěřitelně celistvě, že výsledek je dechberoucí, a to i ve chvílích, kdy se zdá, že se film táhne rychlostí ledovce. Způsob, jakým Mads Mikkelsen (Casino Royale, Hon) ztvárnil skoro němou roli, je jednoduše mimořádný. Snímek si dozajista zaslouží ta nejvýznamnější ocenění." (Oliver Jones – Observer)