po út st čt so ne

hrajeme 19.–25. 9.

do 12 let nevhodný, komedie, vstupné: 130 Kč

ČR 2019, režie: Zita Marinovová, 95 min.

    Jaký je život rozvedených mužů, oddělených naštvanou exmanželkou od stolu, lože a účtu? Jak zapůsobí rozvod na jejich morálku a sebevědomí? Hlavní hrdina Rudolf (Marek Vašut), noblesní šarmantní světák, je po rozvodu způsobeném nerozvážnou milostnou avantýrou nucen přestěhovat se z přepychu velkoměsta do venkovského hotelu, který vlastní se svým prostopášným bratrem Arnoštem (Miroslav Etzler). Rozladěn nastalou situací zmítá se Rudolf mezi odhodláním usadit se v klidném monogamním vztahu, a svody, jež mu denně servíruje notorický flamendr a sukničkář Arnošt.

A jako by za trest nestačila kocovina, musejí se pánové vypořádat i s protivnou a všeho schopnou majitelkou sousedního hotelu (Jitka Čvančarová), které tak nějak omylem vyhlásili válku. Díky vytrvalému výchovnému působení hotelové recepční Nikoly (Berenika Kohoutová) se Rudolf ovšem přece jen pokusí navázat monogamní vztah, z něhož se ke všeobecnému překvapení vyvine vážná známost. Svět je ale malý a lež má krátké nohy. Obzvláště když role „deux ex machina“ připadne Rudolfově exmanželce Marii (Vanda Hybnerová). Stranou dění ovšem nezůstane ani Rudolfův a Mariin podivínský syn Bohdan (Vincent Navrátil), který svým rodičům nedaruje vůbec nic.

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

Čt 19. 9. v 17.45 ZDE

Pá 20. 9. v 17.45 ZDE

So 21. 9. v 17.45 ZDE

Ne 22. 9. v 17.45 ZDE

Po 23. 9. ve 20.00 ZDE

Út 24. 9. ve 20.00 ZDE

St 25. 9. ve 20.00 ZDE

Další informace: Bohemia MP      ČSFD

 

Hrajeme 19.–25. 9.

do 15 let nepřístupný, titulky, akční thriller, vstupné: 140 Kč

USA 2019, režie: Adrian Grunberg, 91 min.

Ještě jednou, naposled a osudově přichází do kin John Rambo v podání Sylvestra Stalloneho. Pátým dílem „Rambo: Poslední krev“ uzavře svůj téměř čtyřicet let dlouhý příběh legendární postavy akčního filmu. Po nelítostných bojích v džungli a poušti ho uzavře tam, kde snímkem První krev začal. Doma v Americe. Nakonec ho i tady dožene minulost. Rambo bude nucen oprášit své schopnosti a vydat se na cestu krvavé pomsty.

John Rambo se konečně vrátil domů. Usadil se na ranči v Arizoně a své běsy zabijácké minulosti se snaží vyhnat klidným životem kovboje v americkém zapadákově. Najde i pár lidí, které má rád a na kterých mu záleží. Má šanci dojít i smíření. A právě obyčejný pocit, že má konečně pro co žít, ho nelítostně vrátí tam, odkud se snaží utéct. Do světa zabíjení. Dcera jeho dávného přítele totiž nedbá na výstrahy a vydá se za hranice do Mexika, kde ji unese místní mafie. Únosy dívek pro nucenou prostituci provádí zločinci v Mexiku celkem běžně, v tomhle případě ale měli obrovskou smůlu.

„Jde k vám smrt a není nic na světě, co by vám pomohlo ji zastavit“, říká John Rambo klidně a s rozmyslem směrem ke gangu mexického drogového kartelu. Každý, kdo o Rambovi někdy slyšel, ví, že není důvod mu nevěřit.  Bůh zná slitování, John ne.

Poprvé s krátkými vlasy, poprvé bez čelenky, poprvé u sebe doma, poprvé unavený. Zato stále s lukem a ikonickým nožem. Stále je to Rambo, který i na zemi umí rozpoutat peklo. Kruh se uzavírá.

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

Čt 19. 9. ve 20.00 ZDE

Pá 20. 9. ve 20.00 ZDE

So 21. 9. ve 20.00 ZDE

Ne 22. 9. ve 20.00 ZDE

Po 23. 9. v 17.45 ZDE

Út 24. 9. v 17.45 ZDE

St 25. 9. v 17.45 ZDE

Další informace: Bontonfilm      ČSFD

 

Hrajeme 26. 9. – 2. 10.

do 15 let nepřístupný, drama, vstupné: 130 Kč

ČR/DEU 2019, režie: Štěpán Altrichter, 91 min.

Kdysi tady všude byl jen temný les, dnes tu stojí panelákové sídliště. Právě tady je doma chlápek, kterému nikdo neřekne jinak než Vandam. Žije sám v bytě na okraji Prahy a každý den doma cvičí, aby byl v kondici. Večer, když sídlištěm bloudí divoká zvířata, chodí se svými kumpány na jedno. Vandam se snaží udělat dojem na Lucku, která v sídlištní hospodě točí pivo. Často a rád se porve. Je znalec dějin a válek. Má pocit, že svět míří k zániku, že se schyluje k velké bitvě. A tak cvičí, aby byl na tu poslední rozhodující bitvu nachystaný. A taky k tomu vychovává Psycha, mladého kluka, se kterým natírá střechy panelových domů. Kumpáni z hospody Vandamovi přezdívají „národní hrdina“. Prý dal tehdy v Listopadu na Národní třídě dějiny jednou ranou do pohybu. Film podle stejnojmenné knihy Jaroslava Rudiše v hlavní roli s Hynkem Čermákem kombinuje dramatický příběh s černým humorem.

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

Čt 26. 9. ve 20.00 ZDE

Pá 27. 9. ve 20.00 ZDE

So 28. 9. ve 20.00 ZDE

Ne 29. 9. ve 20.00 ZDE

Po 30. 9. v 17.45 ZDE

Út 1. 10. v 17.45 ZDE

St 2. 10. v 17.45 ZDE

Další informace: www.narodnitridafilm.cz       ČSFD

 

Hrajeme 26. 9. – 2. 10.

do 12 let nevhodný, titulky, sci-fi thriller, vstupné: 130 Kč

USA 2019, režie: James Gray, 124 min.

Brad Pitt putuje na vnější okraj sluneční soustavy, aby zastavil hrozbu pro veškerý život na Zemi. Objevuje zde tajemství, která zpochybňují povahu lidské existence a naše místo ve vesmíru.

22. století. Umělá inteligence je integrována do všech průmyslových odvětví, Měsíc a Mars jsou kolonizovány, lidmi osídlené satelity obíhají kolem Neptunu, nejvzdálenější planety sluneční soustavy. Na Zemi se staví nová babylónská věž. Je to anténa, jejíž konec dosahuje až do vesmírného prostoru a která má sloužit k vyhledávání inteligentního mimozemského života.

Tým budující tuto obří stavbu vede Roy McBride (Brad Pitt). Astronautem se stal díky svému otci (Tommy Lee Jones), jenž byl velitelem výzkumné expedice projektu Lima. I jejím úkolem bylo pátrat po vyspělém mimozemském životě a před dvaceti lety zmizela kdesi v hloubi vesmíru. Nyní je Země postižena řadou nečekaných katastrof, které zasáhnou i stavbu obří antény. Americké zpravodajské služby se domnívají, že Royův otec stále žije a ohrožení Země má původ v explozích, ke kterým dochází u planety Neptun a souvisí s projektem Lima. Roy je vyslán na vesmírnou misi vedoucí přes Měsíc a Mars až k vnějšímu okraji sluneční soustavy, aby zde otce našel. Jeho cesta však odhalí tajemství zpochybňující samou podstatu lidské existence a jejího místa ve vesmíru.

Název filmu se odvolává k známému heslu Per Aspera Ad Astra, což v překladu znamená Přes překážky ke hvězdám. A proto si nesnadný úkol zadal i režisér filmu James Gray: „Mým cílem je vytvořit tu nejrealističtější verzi vesmírného cestování, jakou kdy bylo možné díky filmu prožít.“ I proto za kamerou stál jeden z nejpovolanějších, Hoyte Van Hoytema, který vytvořil obrazovou stránku takových filmů, jako jsou Interstellar, Spectre či Dunkerk.

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

Čt 26. 9. v 17.30 ZDE

Pá 27. 9. v 17.30 ZDE

So 28. 9. v 17.30 ZDE

Ne 29. 9. v 17.30 ZDE

Po 30. 9. ve 20.00 ZDE

Út 1. 10. ve 20.00 ZDE

St 2. 10. ve 20.00 ZDE

Další informace: CinemArt      ČSFD