po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Nabídka KPH ve formátu PDF (556 kB) ke stažení ZDE.

Přihláška ke stažení ve formátu *.DOC (možno vyplnit v programu Word), *.PDF (pouze pro tisk)

Cena předplatného 1 020 Kč

V ceně předplatného je sleva 30 % ze vstupného

Každý předplatitel obdrží kartičku – předplatenku, která je přenosná a zajišťuje předplatiteli stálé místo k sezení

Držitelům průkazů ZTP a studentům je poskytována 50 % sleva, tyto předplatenky nejsou přenosné!

Bližší informace o koncertech (programy) budou zasílány před konáním koncertu předplatitelům na e-mailové adresy (prosím nezapomeňte uvést v přihlášce), případně poštou.

Předplatné je možno uhradit v hotovosti do 8. září 2022 na MIKS Krnov, náměstí Míru 1/14, nebo převodem na účet po obdržení faktury s předplatenkou

Rezervování míst stálým předplatitelům do 7. září 2022

Uzávěrka všech přihlášek je 8. září 2022

Přihlášky přijímá a bližší informace podá:

Městské informační a kulturní středisko, náměstí Míru 1/14, 79401 Krnov

tel. č. 554 614 706

email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Změna programu vyhrazena!

Začátky koncertů v 19:00 hodin

Radka Rubešová – mezzosoprano, Michal Svoboda – kytara
Radka Rubešová studovala zpěv na Pardubické konzervatoři a dále ve studiu pokračovala na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Pedagogicky působí na Konzervatoři a na Základní umělecké škole v Pardubicích.
Michal Svoboda studoval na Konzervatoři v Pardubicích, následně na hudební akademii Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni a na Vorarlberské konzervatoři v rakouském Feldkirchu. V současné době působí mimo jiné jako asistent prof. Alexandera Sweteho na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni.

Vilém Veverka - hoboj
Vilém Veverka patří k nejrespektovanějším českým interpretům. Absolvoval Pražskou konzervatoř, Akademii múzických umění v Praze a opakovaně se účastnil kurzů významného francouzského hobojisty Jeana-Louise Capezzaliho. Zásadním impulsem v jeho uměleckém rozvoji však bylo účinkování v „Gustav Mahler Jugend Orchester“ a následné studium na Hochschule für Musik Hanns Eisler v Berlíně. Jeho profesní rozvoj podstatně obohatilo i dvouleté působení v Berlínské filharmonii . V současnosti se profiluje jako sólový a komorní hráč, je primáriem souboru „PhilHarmonia Octet“ a ambasadorem francouzské firmy „Buffet-Crampon“. V roce 2014 působil jako „Artist in Residence“ na významném německém festivalu „Mitte Europa“.

Adam Klánský - violoncello
Adam Klánský od roku 2016 studoval u doc. Michala Kaňky a v současné době je posluchačem 6. ročníku Pražské konzervatoře ve třídě MgA. Petra Nouzovského. Již v šesti letech získal 2. cenu v soutěži Prague Junior Note a od té doby se stal laureátem mnoha národních i mezinárodních soutěží. Od roku 2021 je členem Orchestrální akademie České filharmonie.

Jan Ostrý – flétna, Silvie Ježková – klavír
Přední český flétnista, koncertující na světových festivalech u nás i v zahraničí, je ceněn kromě virtuózní techniky také pro svůj krásný a barevně kulatý tón s jemným náznakem vibráta. Jeho repertoár počíná hudbou baroka až po premiéry současných skladatelů. Od univerzitního roku 2017/18 vyučuje též na „Musik und Kunst Privatuniversität der Stadt Wien“. Klavírní partnerkou při koncertech je mu vynikající Silvie Ježková. Od roku 2000 působí Silvie Ježková na Pražské konzervatoři.

Jitka Baštová – akordeon, Jindřich Macek - loutna
Jitka Baštová studovala na Konzervatoři Pardubice, kde absolvovala hru na akordeon. Dále pokračovala ve studiu na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. V roce 2013 absolvovala studijní pobyt ve Finsku na Sibeliově Akademii v Helsinkách. Na první pohled jedinečná a netradiční spolupráce s loutnistou Jindřichem Mackem vznikla již v roce 2009 a přináší zcela nové myšlenky i barevné nápady.
Jindřich Macek hru na kytaru i loutnu studoval na Konzervatoři v Pardubicíc . Je historicky prvním absolventem oboru loutna na Akademii staré hudby při Filosofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně.

Duo Čechová - Páleníček: Jitka Čechová – klavír, Jan Páleníček – violoncello
Jan Páleníček patří mezi přední české violoncellisty. Jako sólista a komorní hráč ověnčený řadou ocenění doma i v zahraničí, navštívil všechny země Evropy, ale i USA, Jižní Ameriku, Japonsko, Jižní Koreu a Jihoafrickou republiku. Řadu let působil jako profesor Pražské konzervatoře a AMU. Hraje na unikátní francouzský nástroj ze začátku 19. století (Francois Delannoy), který je považován za jeden z nejkrásnějších v Čechách.
Jitka Čechová je hudební veřejností vnímána jako první dáma českého klavíru. Na svých sólových kreacích doma i v zahraničí často a ráda prezentuje dílo Bedřicha Smetany, které v kompletní podobě natočila na 8 CD pro vydavatelství Supraphon.

Pavel Šporcl - housle, Moravská filharmonie Omlomouc
Pavel Šporcl je český houslový virtuóz světového renomé, přímý pokračovatel slavné tradice české houslové školy. Díky svému umění i nekonvenčnímu vystupování slaví úspěchy na nejvýznamnějších světových pódiích u posluchačů všech generací. Jedná se patrně o vůbec nejpopulárnějšího českého umělce působícího v oblasti klasické hudby.
Moravská filharmonie Olomouc patří k předním a nejstarším symfonickým orchestrům v České republice. Sídlí v historické metropoli Moravy a v září 2022 otevře svoji již 77. koncertní sezonu. Po celou dobu svého působení funguje nezastupitelně jako centrum hudebních aktivit v kraji.
Tento koncert se uskuteční v Městském divadle Krnov.