po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

 

SPIRITUÁLY A GOSPELY (17. října)

Lee Andrew Davison (USA/Praha) – zpěv / Vít Fiala X-tet: Vít Fiala – kontrabas, Radim Linhart – klavír, Jaromír Šindler – kytara

Lee Andrew Davison pochází z americké Oklahomy. Hudebně ho formovalo prostředí protestantského chorálu, spirituálů a gospelů. Vystudoval univerzitu v Alabamě, usadil se v Bostonu a založil profesionální gospelové kvarteto. Později se stal dirigentem Gospelového sboru Harvardské univerzity. V roce 1991 se přestěhoval do Prahy a navázal spolupráci s předními českými jazzmany, především s Vítem Fialou.

 

DUO DU RÊVE: Jana Jarkovská – flétna, Bohumír Stehlík – klavír

Soubor vznikl v roce 2011. Vedle společných koncertů se zúčastnili řady mistrovských kurzů v zahraničí. Interpretace byla oceněna vítězstvími v mezinárodních soutěžích v Itálii (2012) a v Paříži (2013), 3. cenou v „Salieri-Zinetti“ Internantional Chamber Music Competition v Itálii (2014), vítězstvím v soutěžích ISA Open Awards v Rakousku (2015) a 1. cenou ve Val Tidone International Chamber Music Competition v Itálii (2016).

 

VÁNOČNÍ KONCERT / Prague Baroque Trumpets: Marek Zvolánek, Jiří Houdek, Marek Vajo – trubky / Daniela Valtová Kosinová – varhany

Soubor Prague Baroque Trumpets v čele s jedním z nejlepších trumpetistů Markem Zvolánkem (již v 18 letech se stal členem České filharmonie), jako sólista vystupoval s předními českými soubory a také zahraničními, v současnosti působí jako sólotrumpetista Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Varhanice Daniela Valtová Kosinová je členkou Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK a koncertuje po celé Evropě jako sólistka i jako členka různých ansámblů.

 

JAN ŠIMANDL – KLAVÍR

Je nositelem mnoha ocenění v národních i mezinárodních soutěžích. Účastnil se řady mistrovských kurzů českých i zahraničních pedagogů, vystupoval na Mezinárodním klavírním festivalu 2011 v New Yorku. Jako jediný Evropan byl vybrán na soutěž „Young Artists Piano Competition“ v americkém Rochesteru.

 

MIROSLAV VILÍMEC, RENÉ KUBELÍK – HOUSLE, VLADISLAV VILÍMEC – KLAVÍR

Miroslav Vilímec je dlouholetý koncertní mistr České filharmonie, tuto činnost spojuje s bohatou sólistickou dráhou. Hrál téměř se všemi předními českými orchestry. Na komorních recitálech vystupuje se svým bratrem Vladislavem Vilímcem.

Ke spolupráci si přizvali pravnuka skladatele Jana Kubelíka, který má za sebou také bohatou koncertní činnost.

 

PRAQUE CELLO QUARTET: Jan Zvěřina, Petr Špaček, Jan Zemek, Ivan Vokáč – violoncello

Posluchači na koncertech tohoto originálního uskupení oceňují známé melodie v netradiční úpravě, bezprostřednost mladých umělců, chuť experimentovat a také smysl pro vtip a překvapení. Každého posluchače může potěšit lahodný souzvuk čtyř violoncell, jejichž rozsah je velmi blízký lidskému hlasu a pokrývá jak basovou škálu, tak i vysoké houslové polohy.

 

JAN BOUŠKOVÁ – HARFA

je přední česká a světová harfistka a hudební pedagožka.  Je jedinou českou laureátkou nejprestižnějších harfových soutěží světa, působí jako sólistka České filharmonie a je žádanou sólistkou světových pódií. Vyučuje na AMU, působí také jako profesorka na Královské konzervatoři v Bruselu a porotkyně prestižních harfových soutěží. Je zakladatelkou mezinárodního hudebního festivalu Harfové dny Ostrava.

 

Cena předplatného: 700 Kč / děti, studenti a ZTP sleva 50 %

Uzávěrka přihlášek: 15. září 2016

Přihlášky přijímá a bližší informace podá: MIKS Krnov, náměstí Míru 14, tel. 554 614 706

Změna programu vyhrazena