po út st čt so ne

Přehled kulturních programů realizovaných MIKS Krnov v červnu si můžete ve formátu PDF (427 kB) stáhnout ZDE

 

Městský park (za prodejnou Albert), pátek 19. července od 9.30 hod.

Rezervace na turnaj tel. 554 614 706, nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Městský park u krnovského Albertu ožije v pátek 19. července turnajem v discgolfu.
Akci pořádá v rámci česko-polského projektu „Zatočíme s nudou“ MIKS Krnov a POK Prudnik a je určena široké veřejnosti.
„Otevřený turnaj pořádáme pro úplné začátečníky i zkušenější hráče. Pro ty, kteří prozatím nemají s touto hrou zkušenosti jsme zajistili také lektory, kteří je seznámí s technikou i systémem hry,“ uvedla Jana Mojžíšová z MIKS Krnov.

Sportovní dopoledne s dicgolfem navazuje na úspěšný turnaj v pétanque, který proběhl na Hlavním náměstí v Krnově v měsíci květnu. „Projekt Zatočíme s nudou je zaměřen právě na rozvoj volnočasových aktivit, zahrnuje různá sportovní klání, výlety v českém i polském pohraničí. Nabídka akcí je velmi pestrá – doporučujeme sledovat facebook profil MIKS Krnov, kde se vždy včas dozvíte, jak s nudou opravdu zatočit,“ připomíná Eva Čechová, která je manažerkou celého projektu.

 

 

Krnovská synagoga, neděle 25. 8. v 18.00

Lenka Lichtenberg Trio

Vstupné: 150/100 Kč

předprodej: Krnovská synagoga, nebo on-line

Česká zpěvačka, skladatelka a textařka Lenka Lichtenberg Hartlová, žijící v kanadském Torontu, se 16. listopadu 2017 vrátila na kdysi domácí půdu divadla Semafor, a pokřtila zde své nové album „Masaryk, Národní písně. " Vyznává se tak ze své lásky k lidovým písním rodné země.

Lenka byla dětskou členkou divadla Semafor. Po absolvování konzervatoře odjela do Dánska a posléze do Kanady. Během své hudební geneze vystřídala řadu stylů, po návštěvě Izraele však začíná studovat jidiš a orientuje se nejen na tradiční písně, kterým dává svoji osobitou podobu, ale i na autorskou tvorbu. V jejím originálním stylu nazývaném „world fusion“ se uplatňují nástroje i interpreti různých kultur, převážně však indických a středně-východních.

Lenka má na svém kontě 9 CD. Je dvojnásobnou držitelkou kanadského ocenění pro nejlepší folkové CD (Canadian Folk Music Award, 2008, 2012). Dokument pod názvem „Lenka Lichtenberg: Písně pro oživlé stěny“ s ní v roce 2011 natočila i Česká televize.

Vstupenky lze rezervovat online na TOMTO ODKAZU