po út st čt so ne
27
28
29
30

Hrajeme 15. 6.

mládeži přístupný, dabing, animovaná fantasy, vstupné: 150 Kč (včetně dílničky, rodiče zdarma)

Při nákupu vstupenek lze uplatnit slevu na Městskou kartu Krnov

JAP 1988, režie: Hajao Mijazaki, 86 min.

Sestry Sacuki a Mei se s tatínkem stěhují na venkov do strašidelného domu. Starší Sacuki musí převzít péči o domácnost, zatímco malá Mei objevuje zákoutí přilehlého lesa. Dívky se spřátelí s roztomilými lesními duchy v čele s obrovským chlupáčem Totorem a prožijí s nimi největší dobrodružství svého života. Nadčasový film mistra japonské animace Hajaa Mijazakiho v produkci studia Ghibli s ohromující obrazotvorností vypráví o každodenních radostech i trápeních diváků každého věku. Stal se fenoménem po celém světě a nyní je znovu k vidění na plátnech českých kin.

BABYJÁÁK je nový filmový program, který krnovské kino připravilo pro děti od 3 let. Jedná se o projekce vybraných filmů, na které bude navazovat výtvarná dílna. Ta bude za příznivého počasí probíhat na zahradě kina, jinak v prostorách vestibulu. Rodiče mohou v průběhu dílny využít nabídku občerstvení. Akci spolu s kinem připravuje krnovský režisér Tomáš Klein a výtvarnice Kristýna Khinová.

 

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

VELKÝ SÁL

So 15. 6. ve 14.30 ZDE

Další informace: Aerofilms      ČSFD

 

Hrajeme 15. a 22. 6.

mládeži přístupný, dabing, animovaná komedie, vstupné: 140 Kč

USA/GBR 2024, režie: Mark Dindal, 101 min.

Světoznámý kocour Garfield, který nesnáší pondělky, miluje lasagne a nejraději by prospal život uvnitř v pohodlí, se vydá ven do nepohody na velké dobrodružství! Po nečekaném návratu jeho dlouho pohřešovaného otce Vica se Garfield a jeho psí kamarád Odie musí zříci spokojeného života v suchu a pomoci Vicovi provést jednu velice riskantní loupež.

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

MALÝ SÁL

So 15. 6. v 15.00 ZDE

So 22. 6. v 15.15 ZDE

 

Další informace: Falcon      ČSFD

 

Hrajeme 18.–19. 6.

mládeži přístupný, dabing, animovaná komedie, vstupné: 60 Kč

FRA/ESP/BEL 2023, režie: Jérémie Degruson, 88 min.

Když ve starém divadle v Central Parku zhasnou světla, teprve pak všechny loutky doopravdy ožívají. Mezi nimi i dobrácký rytíř Don, kterého už nebaví pořád dokola hrát blázna. Sní o tom, že se stane skutečným hrdinou! Jednoho dne sebere odvahu žít svůj vlastní život a vydává se objevit velký svět.

V parku mu náhodou zkříží cestu DJ Doggy Dog, opuštěný plyšák, který se chce stát rapperskou hvězdou. To, že je Doggie tak trochu strašpytel, který neustále opakuje předem nahrané fráze, přece nemůže být překážkou. V očích Dona určitě ne! Každý totiž může změnit své sny ve skutečnost, když se nevzdá. A na dva čerstvé kamarády čeká za branami parku mnohem větší dobrodružství, než o jakém kdy snili!

Od scenáristů Toy Story: Příběhu hraček přichází napínavý rodinný příběh o tom, že přátelství je tím největším dobrodružstvím v životě a i ty nejmenší postavy mohou hrát hrdinské role. 

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

VELKÝ SÁL

Út 18. 6. ve 14.15

St 19. 6. ve 14.00

 

Další informace: Bioscop      ČSFD

 

 

Hrajeme 16. 6.

mládeži přístupný, titulky, rodinný/drama, vstupné: 80 Kč

ARG 2023, režie: Germán Vilche, 87 min.

Příběh šestnáctileté Emmy a jejího otce Marka nás zavádí do prostředí delty Del Tigre u Buenos Aires. Každé ráno tito dva usedají do lodě, aby se Emma dopravila do školy a Marco rozvezl sousedům propanbutanové láhve.

Jejich život bez matky a manželky je těžký, ale vzájemný vztah pevný a láskyplný. A křehký. Velkou zkouškou si musí projít ve chvíli, kdy Emma dostane příležitost odjet na stipendium do Londýna. Její touha cestovat i jinak, než na otcově lodi po místní řece však naráží na otcovu nevoli. Snímek přináší zcela jiný pohled na současný mládežnický argentinský film. Ruch a rychlé tempo života v Buenos Aires střídá poklidná plavba po řece a politicky tematizované příběhy jsou nahrazeny každodenními životy místních obyvatel. Nádhernou přírodu zachycuje skvělá kamera a my se tak můžeme nechat oslnit krásou řeky, která je dalším hrdinou filmu.

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

 

MALÝ SÁL

Ne 16. 6. v 15.15 ZDE

Další informace: Zlín Film Fest      ČSFD

Hrajeme 19. 6.

mládeži přístupný, pásmo animovaných filmů, vstupné: 50 Kč

ČR 2024, 53 min.

Ozvěny Zlín Film festivalu

Hodinové pásmo animovaných pohádek pro nejmenší z letošního Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně 2024. Krátké filmové příběhy z celého světa.

Gramofon – Chobotnice najde vinylovou desku a pustí ji na gramofonu. Ostatní mořští tvorové si ale zazpívat ani zadovádět nemohou.

Musíme si pomáhat – Hladová liška bojuje o poslední bobuli v koruně stromu.

Ježek – Holčička ve škole nakreslí ježka, který umí plavat. Její spolužák se tomu diví, ale hned to musí vyzkoušet. Na zahradě má bazén a pod stromem ježka.

Kamarádka – Malá Nina neví, jak komunikovat s ostatními dětmi. Jednoho dne narazí v parku na Ellie a nové přátelství je na světě.

Pan Dřímota – Pan Dřímota se každý večer vydává k městu, aby lidem poskytl odpočinek. Občas se ale objeví někdo, kdo o jeho služby nestojí.

Nosorožci – Nosorožec se těší na rande s nosorožčí dámou.

Marie – František se noří do hlubin fantazie a ztrácí se v kresbách ve svém sešitu. Myšlenky na spolužačku Marii vyplouvají, čím hlouběji se dostává do svého světa.

Na nebi na nebíčku – Slunce vycházející nad obzor vítá krásná krajina. Pak se však probudí lidé. Kácejí stromy, bez cíle staví a znečišťují.

Ovo – Příběh setkání pozoruhodného robota z vesmíru a roztomilého ptáčka, který se právě vylíhnul z vajíčka...

Převozník – Na řece spolu koexistují lyska a převozník. Jejich harmonii však naruší stavba nového mostu.

Bobo – Příběh o Bobovi, který špatně vidí, a proto nosí „špatný“ okluzor. Vymýšlí si neobyčejné věci a chce obyčejné brýle.

VELKÝ SÁL

St 19. 6. v 9.30