po út st čt so ne
2
9
16
23
30

Noc svatojánská

Kategorie:
Městské muzeum
Datum:
2019-06-22 17:00

Co kdybyste mohli vyslovit jedno tajné přání?
Bylo by to přání zdraví, hojnosti nebo lásky? Nebo od každého kousek?
Přesně taková přání se vám mohou vyplnit během tajemné noci Svatojánské.
Tento tradiční lidový svátek se pojí se slunovratem a odpradávna odemyká čarovnou moc bylin a drahých kamenů a otevírá lidská srdce.

„V kouzelné zahradě Flemmichovy vily připravujeme podvečer plný vůně bylinek, které budete moci nejen ochutnat, naplnit si jimi ochranný škapulíř, ale také si z nich namíchat vlastní léčivou směs. Cestu ke štěstí lásce Vám pomůže odhalit kartářka, upletete si svatojánský věnec, vyrobíte šperk,“ zve všechny slečny a dámy Jana Mojžíšová z MIKS Krnov.

Celým večerem se budou linout podmanivé tóny kytary a setaru, které Vás provedou cestou z orientální Persie až do slunné Andalusie. Právě vášnivé rytmy a melodie těchto jižních zemí neodolatelně spojuje Shahab Tolouie Trio.

Shahab Tolouie je výjimečný íránský kytarista, skladatel a zpěvák, ovládá také různé tradiční perské nástroje – setar, tanbour, delroba, laud, daf, dammam. Věnuje se multikulturní a nadžánrové hudební fúzi a prezentuje osobitý styl, kterému sám říká EthnoFlamenco. V tomto nalezl svůj hudební domov, zhudebněním dávných slavných perských básní. Vedle flamencové kytary je nejdůležitějším nástrojem jeho bohatý, typicky východní, charismatický hlas.

 
 

Powered by iCagenda