po út st čt so ne

památník L. Bauera, sobota 3. 6. 9.00–20.00

Vstup zdarma

Akce se koná za každého počasí

Festival CIRKULUM je první mezinárodní festival svého druhu na severní Moravě. Originální koncept festivalu, který nemá obdoby na Moravě ani ve Slezsku, zahrnuje prezentaci a popularizaci uměleckých žánrů jako jsou nový cirkus, tanec, hudba, pantomima či pouliční, pohybové a improvizační divadlo.

Na akrobaty z různých koutů světa, tanečníky, hudebníky, artisty, workshopy a na mnoho dalšího se mohou návštěvníci těšit první červnovou sobotu. Krnov poprvé přivítá festival pouličního umění.

Cirkulum na cestách, to je den plný zábavy. O dopolední program se postarají místní ZUŠ, SVČ Krnov, divadelní soubor Červiven, MŠ Žižkova nebo Centrum Muzika s. r. o.

ZUŠ Krnov si pro vás v centru Krnova připraví hudební mini koncerty v podloubí a pod širým nebem, Základní umělecká škola Drahomíra Malovaného s.r.o. se postará o tvořivou zónu a nebudou chybět ani zábavné workshopy, mezi které například patří „O loutkách a s loutkami“ loutkařského souboru Krnováček nebo rytmické lekce, kterými vás provede Centrum Muzika s.r.o. Program zahájí pochodový koncert malé dechové hudby Krnovanka.

Co by to ale bylo za cirkus bez artistů, žonglérů a dalších umělců. Ti se do Krnova sjedou z Irska, Venezuely, Itálie, nebo Izraele a obyvatelům i návštěvníkům města představí nejen své akrobatické, cirkusové a hudební umění, ale také připraví bohatý doprovodný program, kde si bude možno zkusit různé cirkusové dovednosti, žonglování s míčky, roztáčení talířků a mnoho dalšího…

 

Program:

13.30 Cirk Motion (Česko) – Tato mladá šestice trénuje v UmCirkum – centrum nového cirkusu v Ostravě, mají za sebou akrobatické workshopy a soustředění, makají na sobě, aby vám divákům předvedli své dovednosti. Těšíme se na vás! Účinkují: Adála, Michal, Vanda, Sofie, Veronika, Natálie

14.30 Poppy a Adélka (Česko) – Poppy a Adélka jsou dlouholeté kamarádky, které denně zažívají nová, zábavná dobrodružství plná překvapivých momentů. Interaktivní show nabitá tancem, soutěžemi, vtipem a neotřelých barevných kostýmů je skvělou zábavou nejen pro vaše děti.

„Jehe, eeehh, počkej Poppy už to bude!“ Adélka vytáhne dlouhého plyšového hada a říká: „Tradááá!“ Poppy se nestačí divit. „Adélko, ty máš ale krásný přívěsek,“ a zkoumá dlouhatánského modrožlutého hada, který má na jazyku klíček. „Ještě, že ho mám Poppy, jinak bych ho přece nikdy nenašla, to dá rozum!“ vysvětluje Adélka.

15.30 Zapperoco Circus (Venezuela) – Námořnické duo z Venezuely připluje se svou akrobatickou show plnou humoru, interakce s diváky i napětí u těch nejodvážnějších akrobatických kousků.

Toto duo, které skládá ze známého novocirkusového artisty Ernesta Alvese a vzdušné akrobatky Isabely Pessolano, vás přivede do té správné dovolenkové nálady. Uvidíte představení nabité tancem, smíchem a akrobacií nejen na zemi, ale hlavně až 6 metrů vysoko – na vysoké stěžni, kterou po celou dobu drží svými svaly právě Ernesto. Land Ahoy už bylo odehráno na mnoha festivalech po celém světě, kde sklízí jen samé úspěchy. A konečně ho budete mít šanci vidět i v Ostravě. Vhodné pro malé i velké!

16.30 Simonllewellyn circus (Irsko) – Fotbalista nebo žonglér? Světově proslulá show irského novocirkusového artisty se představí na CIRKULUM!

„We are the champions“ je povznášející a inspirující cirkusové divadelní představení ze sportovního prostředí. V show se mísí skvělá choreografie s triky s fotbalovým míčem, dále cirkusovými kousky jako žonglování, manipulace s kloboukem a holí, tanec, zpěv a není nouze ani o interakci s diváky. Vhodné pro všechny věkové kategorie.

Simon Llewellyn pochází z Irska, vystupuje již více než 25 let a se svou show procestoval více než 20 zemí. Vystupoval například i pro anglickou královskou rodinu.

17.30 Duo Piú o meno (Itálie) – Humorné novocirkusové představení italsko-kolumbijské dvojice, kde hlavní roli hraje akrobacie a temperamentní jihoamerické rytmy.

Marcel a Alice, dva klauni, jeden dominantní a přísný druhý neschopný a zpupný. Ocitají se spolu, aby překonali obtíže, které je však vždy nechávají chladnými. Dokonce i zkouška ohněm, které se všichni tolik obávají, je zakončena výbuchem smíchu. Alice je bývalá tanečnice a gymnastka. Marcel, původem z Kolumbie, se k cirkusu dostal přes svou vášeň k žonglování. S Alicí tvoří profesionální i partnerský pár od roku 2011.

18.30 – Asphalt Theatre (Izrael) – The Chef’s Orchestra je pouliční hudební klauniáda v podání všestranně nadaných kuchařů, jejichž menu tvoří hudba z různých koutů světa. Umělci jsou neustále v pohybu a vstupují do interakcí s diváky, kterým servírují nezapomenutelnou hudební hostinu okořeněnou ukázkou akrobacie.

Asphalt Theatre je izraelský soubor komiků a hudebníků. Se svým originálním pouličním divadlem, které kombinuje různé disciplíny. Vystupovali na festivalech ve 25 zemích na 3 kontinentech. Všichni členové jsou skvělými muzikanty, akrobaty a klauny. Asfalt Theatre jsou také finalisté soutěže Israel’s Got Talent a v roce 2022 byli oceněni jako nejlepší hudební divadlo v Izraeli.

19.00 OnTheRoad (Česko) – Milá a zábavná pouť novocirkusovými disciplínami, která povede k srdci jedné akrobatky i nejednoho diváka.

Novocirkusová inscenace propojující akrobacii s komediálním žánrem. Zábavný a zároveň strhující duel dvou rivalů o přízeň jejich půvabné vyvolené AcroBetky. Během jejich společné cesty snovým světem nového cirkusu poznáte mnoho disciplín, při kterých se vám bude tajit dech – chůze po laně, vzdušná akrobacie (kruh, straps, kostka), cyr wheel, tanec a další.

OnTheRoad úspěšně reprezentuje Česko na zahraničních kulturních festivalech. Mezinárodní premiéra proběhla v roce 2018 na divadelním festivalu v řecké Soluni. Od té doby mohli představení vidět diváci na mnoha tuzemských kulturní akcích, ale také v Belgii, Bulharsku, Itálii, Polsku nebo na Slovensku.