po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Trio Amadeus & Martina Kociánová

Kategorie:
Koncertní síň
Datum:
2018-05-22 19:00

Trio Amadeus svůj název odvozuje od jména geniálního skladatele Wolfganga Amadea Mozarta. Z jeho děl vychází i repertoár souboru, který je obohacen o díla českých mistrů jako F. Kramáře, V. Nudery, J. Venta. Velkou část repertoáru tvoří úpravy pro zajímavé obsazení dva klarinety a fagot, jejichž autorem je František Hlucháň. Velký ohlas mělo první CD Tria Amadeus s názvem Karneval, na kterém jsou nahrány tyto úpravy společně s díly W. A. Mozarta. Na svých koncertech Trio Amadeus spolupracuje se sólistkou Martinou Kociánovou (soprán). Většina úprav písní a operních árií z děl W. A. Mozarta, J. Ch. Glucka, G. F. Händla, G. Bizeta a mnoha dalších vznikla právě pro jejich společné koncerty.

Martina Kociánová
Její cesta k hudbě nebyla přímočará. Vystudovala historii a muzeologii na Filozofické fakultě Slezské univerzity a hudbě se původně věnovala jen jako koníčku, vedle své televizní práce.
Na LŠU absolvovala hru na housle a se zpěvem začala v Ženském komorním sboru Františka Háby. Až později vystudovala zpěv na Lidové konzervatoři v Ostravě. Přestože vystudovala klasický zpěv, tak do divadla vstoupila prostřednictvím muzikálu. Poté se už ale zaměřila především na klasickou hudbu.
S Triem Amadeus spolupracuje od roku 2001 a právě pro jejich společné koncerty vznikají veškeré úpravy árií pro mezzosoprán a dechové trio.
Zároveň je součástí Tria Lyrico (Kateřina Englichová, harfa, Žofie Vokálková, flétna), kde interpretuje především francouzský a italský repertoár.
Mezi nejčetnější patří spolupráce s kytaristou Lubomírem Brabcem, houslistou Jaroslavem Svěceným či Wihanovým kvartetem. Zároveň spolupracovala či spolupracuje s řadou těles, například Severočeskou filharmonií, Královéhradeckou filharmonií, Janáčkovou filharmonií Ostrava.
Koncertovala nejen na domácích scénách, ale také v Německu, Rakousku, Japonsku či na Kypru.
Za činnost v oblasti umění jí v roce 2002 udělila Evropská unie umění Cenu Gustava Mahlera.

Koncert v rámci předplatného KPH

Vstupné: 140 Kč, předprodej TIC Krnov

 

 
 

Powered by iCagenda