Guarneri Trio Prague

Kategorie:
Koncertní síň
Datum:
2018-02-26 19:00

Čeněk Pavlík – housle, Marek Jerie – violoncello, Ivan Klánský – klavír

Koncert v rámci předplatného KPH (Klubu přátel hudby) 2017-18

Vstupné: 120 Kč, doprodej vstupenek TIC Krnov

Guarneri Trio Prague oslavilo 30. jubileum původního obsazení – v plné svěžesti a dokonalé umělecké formě. Od svého založení v roce 1986 patří ke špičkovým klavírním triím klasického charakteru. Již první pozoruhodné úspěchy zajistily triu nejvyšší pozornost mezinárodního hudebního tisku, který ho řadí k předním komorním hudebním souborům právě pro prvotřídní souhru, mimořádnou zvukovou kvalitu a vysokou technickou virtuozitu. Zcela ojedinělé spojení umělecké zralosti a expresivity, které soubor nabyl během dlouhodobé hudební spolupráce, vytváří slibný předpoklad pro další úspěšné působení ve čtvrtém desetiletí jeho kariéry.
V průběhu uplynulých let si soubor vybudoval široce rozvětvený repertoár, který neobsahuje pouze velká jména a známá díla, ale svědčí rovněž o neúnavné a vytrvalé inovativní snaze. V repertoárové nabídce Guarneri trio Prague najdeme jak soudobé autory jako Luboše Fišera a Aleše Březinu nebo švýcarského Thüringa Bräma tak i české skladatele z období vídeňské klasiky – Hugo Voříška a Antonína Rejchu.

Soubor pravidelně vystupuje na mnohých mezinárodních hudebních festivalech a v důležitých hudebních centrech; je zváno na rozsáhlá koncertní turné po Evropě, Kanadě, Austrálii, Severní a Jižní Americe a Japonsku.

Ivan Klánský (1948) patří dnes k nejvýraznějším osobnostem mezi českými klavíristy. Působí jako pedagog na AMU v Praze a na konzervatoři v Luzernu.

Čeněk Pavlík (1955) je předním sólistou současné generace českých houslistů. Koncertuje v mnoha zemích Evropy s řadou významných orchestrů a dirigentů. Hraje na housle „Zimbalist“ od Guarneri del Gesu ze ságami opředené houslové sbírky Luigi Tarisia

Marek Jerie (1947) jako sólista i komorní hráč koncertoval ve většině evropských zemí, na Blízkém a Dálném východě a v Jižní Americe. Od roku 1979 pedagogicky působí na luzernské konzervatoři. Hraje na violoncello z dílny Andrea Guarneriho z roku 1684.

 
 

Powered by iCagenda