po út st čt so ne

Nabarvené ptáče – filmová delegace

Nabarveneptace_uvod
Kategorie:
kino Mír 70
Datum:
2019-09-18 18:00

do 18 let nepřístupný, drama, vstupné: 130 Kč

ČR/SR/UA 2019, režie: Václav Marhoul, 169 min.

Film byl vybrán do hlavní soutěže Mezinárodního filmového festivalu v Benátkách 2019.

Ve snaze uchránit své dítě před masovým vyhlazováním Židů, rodiče posílají syna k příbuzné na venkov kdesi ve východní Evropě. Chlapcova teta však nečekaně umírá a tak je dítě nuceno vydat se na cestu a protloukat se úplně samo divokým a nepřátelským světem, ve kterém platí jen místní pravidla, předsudky a pověry. Jeho snahu o doslovné fyzické přežití ale po válce střídá jiný boj. Boj, kterého si ani není vědom, boj sama se sebou, boj o svou duši, o svojí budoucnost…

Film podle světového bestselleru Jerzy Kosińského Nabarvené ptáče.

Projekci uvede sám režisér a jeho hosté

Jedná se o společnou akci Václava Marhoula, Kina KUPE, Kina Mír 70 Krnov, Letního kina Olomouc, Letního kina u Pivovarských sklepů a dalších.

Odvoz hradeckého a opavského klubového publika zajistí speciální historický vlak, odjezd 16.55 z Hradce nad Moravicí a 17.10 z Opavy-východ. Ve standardní ceně vstupenky bude i jízda vlakem do Krnova a zpět do Opavy a Hradce nad Moravicí.

Doprovodný program postupně zveřejníme, připravujeme k filmu také výstavu ve Vodárenské věži, která posléze poputuje dále na FOKUS FEST do kina Semily.

Vstupenky spojené s jízdou vlakem seženete v Kině KUPE, ve Sluně Opava a v Letním kině u Pivovarských sklepů. Pokud dopravu vlakem nepotřebujete či míříte z jiného koutu než od Opavy, můžete si lístky koupit online na odkazu níže.

Nákup a rezervace vstupenek: (postup a pravidla)

St 18. 9. v 18.00 ZDE

Další informace: Bioscop      ČSFD

 

 
 

Powered by iCagenda