po út st čt so ne

Ta hakuna – Náš pááááteček

nas_patecek_2020_uvodnik
Kategorie:
MIKS
Datum:
2022-07-01 17:00

Památník Leopolda Bauera, pátek 1. 7. v 17.00 hod.

Vstup volný, pouze za příznivého počasí

Také letošní léto zpestří obyvatelům a návštěvníkům Krnova série hudebních vystoupení pořádaných pod hromadným názvem Náš pááááteček aneb v létě nikam nespěcháme. Jako první se posluchačům představí soulová kapela Ta hakuna.

Ačkoli současná sestava spolu hraje necelé tři roky, má za sebou několik úspěšných vystoupení v regionálních soutěžích, nahrávání v ostravském studiu Českého rozhlasu i čerstvě uzavřenou kampaň na serveru Hithit, kde se jim podařilo shromáždit finanční prostředky na vydání debutového alba.

Stručná historie kapely:

V roce 2014 se na Lidové konzervatoři v Ostravě potkali kytarista Kuba Zeť a zpěvačka Niki Candrová, kteří zde společně navštěvovali jazzová komba a odehráli spolu pár školních koncertů. Vzájemná sympatie přerostla v touhu dělat vlastní muziku, a tak o pár let později vznikl projekt Ta hakuna. Kapela tehdy ještě jako duo začala s vlastní tvorbou a prvními koncerty.
Přesně po roce od založení mělo dojít k nahrávání dvou skladeb v ostravském studiu Mroš. Těsně před nahráváním přišla myšlenka obohatit skladby o basy a rytmiku. Ke kapele se připojuje baskytarista Kuba Stolař a bubeník Kuba Juchelka. Avšak nahráváním spolupráce neskončila a Hakuna v této sestavě hraje dodnes.
Hudební tvorba se rodí na základě kytarových motivů, které jsou následně doplněné o originální melodie a texty zpěvačky Nikol. Takto vznikne hrubý materiál, který je následně rozpitván s ostatními členy kapely. Zrození skladby je pozoruhodný proces, který kapelu vyloženě baví. Díky důmyslným a chytrým basovým linkám Kuby Stolaře v kombinaci s bohatou a hravou rytmikou Kuby Juchelky skladby doslova ožívají a dostávají svou formu. Kapela se v tvorbě snaží o jakousi fúzi stylů a implementaci různých výrazových prvků, jak harmonicko-melodických, tak rytmických.

 
 

Powered by iCagenda