po út st čt so ne
  • Městské divadlo Krnov, středa 2. 10. v 19.00

  • Městské divadlo Krnov, středa 9. 10. v 19.00

  • Hana Zagorová & Petr Rezek

    Městské divadlo Krnov, úterý 12. 11. v 19.00 hod.

  • Flemmichova vila 13. 9. – 20. 11.

  • Zamilovaný sukničkář

    Městské divadlo Krnov, úterý 3. 12. v 19.00

Noc v muzeu aneb Co Čech, to muzikant

Kategorie:
Městské muzeum
Datum:
2019-05-17 16:00

Vstupné: 20 Kč

I v letošním roce se Městské muzeum Krnov připojí k oslavě Mezinárodního dne muzeí, svátku, který pomáhá celosvětově propagovat a popularizovat muzejnictví. Mimo volného vstupu do výstavních prostor v sobotu 18. 5. uspořádá další z oblíbených muzejních nocí. A aby si tuto akci mohli užít i mladší návštěvníci, začneme již v odpoledních hodinách.

Podtitul akce napovídá, že se budeme potkávat s paní Hudbou. Čekají nás pěvecká a taneční vystoupení, atrakce a soutěže pro děti, poznávací stanoviště i výuka hry na djembe. Všichni návštěvníci se mohou přímo v zahradě vily občerstvit, aby nabrali sílu na podvečerní vystoupení kapely Country Kavalérie ze Svobodných Heřmanic, u kterého si mohou i zatančit.

„Květen bude ve Flemmichově vile ve znamení hudby. Napomohl nám k tomu česko-polský projekt Náš svět hudby, díky kterému můžeme do prostor vily pozvat veřejnost nejen na tento zábavný podvečer, ale také na výstavu historických nástrojů, zapůjčených ze soukromé sbírky pana Jaromíra Růžičky. Vernisáž výstavy bude součástí letošní Noci v muzeu a pro návštěvníky akce nám sám autor výstavy přislíbil komentovanou prohlídku, kde se zájemci dozví mnohé podrobnosti o jednotlivých exponátech,“ přibližuje program akce Ivana Zajícová, vedoucí Městského muzea Krnov.

Akce Noc v Muzeu aneb Co Čech, to muzikant a výstava historických hudebních nástrojů je součástí projektu Náš svět hudby, reg. č. CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_026/0001083, který je spolufinancován v rámci operačního programu INTERREG V-A Česká republika – Polsko, PŘEKRAČUJEME HRANICE 2014 -2020. Během roku 2019 budou organizace MIKS Krnov a POK z Prudniku pořádat na obou stranách hranice různé česko-polské hudební večery a koncerty pro veřejnost. Nedílnou součástí bude také zajištění autobusové dopravy pro českou veřejnost do Prudniku. Bližší informace k projektu a k plánovaným akcím najdete na www.mikskrnov.cz nebo na facebooku organizací MIKS Krnov a POK Prudnik.

 
 

Powered by iCagenda