po út st čt so ne
  • Pivovar Dvořákův okruh, 27. 2. ve 14.00

  • Princezna ze mlejna

    Městské divadlo, 3. 3. v 15.30 hodin

  • Florian Zeller: Lež

    Městské divadlo, 5. 3. v 19.00 hodin

  • Koncertní síň sv. Ducha, 8. 3. od 18.00

Nebe nad Krnovem

Kategorie:
MIKS
Datum:
2018-06-14 09:00

Hlavní náměstí 14. 6. 9.00–15.00

Zvedněte hlavu a svůj pohled vzhůru a objevujte s námi krásy vesmíru. Napříč Sluneční soustavou, pásem asteroidů, Saturnovými prstenci a dráhami komet se vydáme ve čtvrtek 14. června! Startujeme přímo na Hlavním náměstí, veliteli vesmírných lodí v podobě mobilních planetárií nám budou astronomové Ostravského planetária, mezi lety si můžete krátit čas v raketoplánu či pozorováním Slunce a hvězd.

Pro skupiny je vhodné si rezervovat termín promítání.

Nový česko-polský projekt Náš svět hudby nabídne posluchačům z Krnova a Prudniku nejen pestrou paletu koncertů a festival, ale i různorodé vzdělávací akce.

Jana Mojžíšová z MIKS Krnov k tomu říká: „Když jsme hledali téma pro první akci, napadlo nás sousloví hudba sfér. Navíc v letošním roce uplyne přesně 140 let od prvního vydání básnické sbírky Jana Nerudy Písně kosmické, jediné sbírky české poezie, která se na palubě raketoplánu Atlantis dostala do vesmíru a pohled na noční oblohu je i častou inspirací umělců, takže kosmos byl pro nás jasnou volbou.“

Na krnovském Hlavním náměstí tak vyrostou mobilní planetária, návštěvníci budou moci vyzkoušet různá astronomická pozorování, dozví se různé zajímavé informace o našem místě ve vesmíru – o Sluneční soustavě a možná dojde i na zvuky přicházející z vesmíru, které naplňují tento zdánlivě prázdný prostor životem.

Program je určen pro žáky krnovských škol, ale v odpoledních hodinách bude přístupný i veřejnosti.

Projekt  „Náš svět hudby“, reg. č. CZ 11.4.120//0.0/0.0/16_026/0001083 je  spolufinancován v rámci programu INTERREG-VA Česká republika-Polsko

 
 

Powered by iCagenda