po út st čt so ne
  • Pohledy na Krnov IV.

    Flemmichova vila 16. 3. – 5. 5.

  • Hlavní náměstí, sobota 27. 4. 10.00–17.00

  • Městské divadlo 13. 5. v 19.00

  • Kino Mír 70 Krnov, 17. 6. v 17.00

Příhody vodníka Česílka

Kategorie:
Městské divadlo
Datum:
2018-04-07 15:30

divadelní pohádka podle předlohy Václava Čtvrtka

Vstupné: 50 Kč, předprodej TIC Krnov

Hraje Divadlo D5

Divadlo D5 patří mezi soubory, jejichž představení jsou dětskými diváky přijímána s nadšením. Stačí pouze připomenout tituly jako Čtyřlístek v pohádce, Krysáci a ztracený Ludvík, nebo pohádku Káťa a Škubánek. Také u aktuální premiéry se divadlo inspirovalo pohádkovými příběhy, které dětem přináší Večerníček. Zalovili ovšem ve starších příbězích a inspirovali se pohádkovým cyklem z roku 1968 O vodníku Česílkovi, který byl natočen na motivy pohádek Václava Čtvrtka.

V malém rybníčku v lukách pod městem Jičínem bydlí důvtipný vodník Česílko a s ním jeho kamarád, velký kapr Osmikiláč. Když se chce kapr obrátit na druhou stranu, musí vodník Česílko vylézt z vody do rákosí a tam počkat, až se Osmikiláč překulí z boku na bok. Bývá mu přitom dlouhá chvíle, a tak se naučí hrát karty s dubovými listy nebo tančit s půvabnou vílou Andulkou.
Poklidný život jim však naruší zámecký Knížepán, který by rád dostal Andulku za ženu a Osmikiláče na talíř. Podaří se Česílkovi kapra zachránit? A stane se Česílko nakonec Andulčiným ženichem nebo se Andulka provdá na zámek do Jičína? To všechno a ještě mnohem více se dozvíte v naší nové pohádce Příhody vodníka Česílka!


 
 

Powered by iCagenda