po út st čt so ne

Hrajeme 22.–25. 3.

do 12 let nevhodný, titulky, životopisné drama, vstupné: 110 Kč, členové FK 80 Kč

GBR/POL 2017, režie: Dorota Kobiela, Hugh Welchman, 95 min.

1× nominace Oscar, 1× nominace Zlatý glóbus

Celovečerní snímek o malíři Vincentovi van Goghovi S láskou Vincent (Loving Vincent) navazuje na slova samotného génia, který jednou pronesl, že “může komunikovat pouze skrze své malby". Byl natočen kombinací hraného filmu a animace originálních olejomaleb. Přesněji řečeno 66 960 originálních olejomaleb vytvořených 125 umělci z celého světa podle 94 původních van Goghových děl. Slovy tvůrců by “rozložené obrazy dokázaly pokrýt celý Londýn nebo Manhattan”. Jedná se o první film svého druhu na světě.   Předlohou pro animované obrazy jsou hrané scény se skutečnými herci. V obsazení figurují jména jako Saoirse Ronan, Aidan Turner nebo Helen McCrory.

Scénář vznikl na základě 800 van Goghových dopisů adresovaných především jeho bratrovi. Příběh vrcholí v červenci 1890, kdy se van Gogh léčící se z deprese postřelí do hrudníku a o dva dny později, ve svých 37 letech, na následky tohoto zranění umírá. Okolnosti jeho smrti nebyly nikdy zcela objasněny.

Rezervace vstupenek:

Čt 22. 3. v 19.30 ZDE

Pá 23. 3. v 19.30 ZDE

So 24. 3. v 19.30 ZDE

Ne 25. 3. v 19.30 ZDE

Další informace: Bohemia MP     ČSFD

 

Hrajeme 24.–25. 2.

do 12 let nevhodný, komediální drama, vstupné: 110 Kč, členové FK 80 Kč

ČR/SR 2017, režie: Jan Švankmajer, 98 min.

Divadelní ochotníci na malém městě zkoušejí hru bratří Čapků „Ze života hmyzu“. Během zkoušky se prolnou jejich životy s osudy postav této divadelní hry. Hmyz je posledním celovečerním filmem světově uznávaného režiséra Jana Švankmajera.

Hospoda na malém městě. Je zavřeno, židle jsou převráceny na stolech. Na věšáku visí „hmyzí šatičky“: sukénky z krepového papíru, papundeklová motýlí křídla, pestře pomalovaná a černé lesklé krovky brouků. U stolu v koutě místnosti sedí šest místních ochotníků: režisér, Růžena, pan Václav, pan Borovička, ajznboňák Kopřiva a slečna Jitka. Tulák leží doma s ischiasem. Chrobáčice a Kukla ještě nepřišly. Během zkoušky se prolnou životy ochotníků s osudy Čapkových postav. Režisér – Cvrček umoří pana Václava, milence své ženy. Pan Kopřiva, hrající Parazita sežere slečnu Jitku – Larvičku. Panu Borovičkovi se podaří převtělení do chrobáka tak přesvědčivě, že opustí nadobro svoji lidskou podobu. Během zkoušky se rodí i umírá, čas nehraje roli. A to vše se odehrává na pozadí Čapkovy hry, kde se hmyz chová jako lidi a lidé jako hmyz.

Rezervace vstupenek:

So 24. 3. v 16.30 ZDE

Ne 25. 3. v 16.30 ZDE

Další informace: CinemArt     ČSFD

 

 

Hrajeme 29. 3. – 1. 4.

do 15 let nepřístupný, titulky, drama, vstupné: 110 Kč, členové FK 80 Kč

USA 2018, režie: Eliza Hittman, 95 min.

Cena za nejlepší režii, Festival Sundance 2017, Cena za nejlepší film, Festival Mezipatra 2017, Cena za nejlepší scénář, Festival du Cinéma et Musique de Film de la Baule 2017

Frankie, ztracený teenager, prožívá šílené léto mezi nemocným otcem a matkou, která trvá na tom, aby si našel přítelkyni. Mladík se snaží uniknout před každodenní realitou tím, že se potuluje s kamarády, bandou delikventů, a že flirtuje na internetu se staršími muži.

Ve snaze uniknout smutnému rodinnému životu začíná mladík svádět na internetu starší muže a zároveň navazuje opatrně vztah s jednou dívkou. Kontakty s partou delikventů budou mít neočekávané důsledky. Režisérka Eliza Hittman na sebe upoutala pozornost před čtyřmi lety díky filmu It Felt Like Love, ve kterém vypráví příběh dospívající dívky tváří v tvář vlastní sexualitě. Snímek Plážoví povaleči by mohl být mužskou variantou tohoto tématu, i když mladý muž v průběhu tohoto příběhu začíná život dospělého jedince. Roli Frankieho dokonale ztvárnil britský herec Harris Dickinson. Frankie je ještě příliš zmatený ohledně svých tužeb. Prostředí, ve kterém vyrůstá, a zejména přátelé, se kterými se stýká, nijak nepomáhají k tomu v klidu se na tyto otázky podívat. I když se cesta mladého muže ubírá směrem, u nějž můžeme velmi snadno uhodnout rozuzlení, Eliza Hittman vstupuje do této zahrady tajemství s velkou zručností a jemností. Prostřednictvím obrazů zprostředkovává emoce, které protagonista sám nedokáže rozpoznat nebo dokonce verbalizovat.

Nákup a rezervace vstupenek:

Čt 29. 3. v 19.30 ZDE

Pá 30. 3. v 19.30 ZDE

So 31. 3. v 19.30 ZDE

Ne 1. 4. v 19.30 ZDE

Další informace: Artcam     ČSFD

 

Hrajeme 26.–28. 3.

do 15 let nepřístupný, titulky, drama, vstupné: 110 Kč, členové FK 80 Kč

FRA 2018, režie: Arnaud Desplechin, 114 min.

Ismael je filmový režisér, který o sobě prohlašuje, že je vdovec. Kdysi se oženil s mladou Carlottou, která však několik let nato beze stopy zmizela. Ismaela od té doby pronásledují noční můry, které zahání alkoholem a prášky. Dvacet let poté potkává Ismael na večírku astrofyzičku Sylvii, s níž se sblíží a naváže harmonický vztah. Náhle se ale objeví žena, která prohlašuje, že je Ismaelovou zmizelou manželkou… Začíná tak naprosto nepředvídatelný příběh, ve kterém se prolíná thriller, milostné i špionážní drama.

Nákup a rezervace vstupenek:

Po 26. 3. v 19.30 ZDE

Út 27. 3. v 19.30 ZDE

St 28. 3. v 19.30 ZDE

Další informace: Film Europe     ČSFD

 

Hrajeme 31. 3. – 1. 4.

do 12 let nevhodný, titulky, hudební dokument, vstupné: 110 Kč, členové FK 80 Kč

GBR 2017, režie: Lili Fini Zanuck, 135 min.

„Clapton je Bůh“. Graffiti s těmito slovy zaplavily celý Londýn a Eric Clapton se stal díky své unikátní hře na kytaru národním hrdinou. Dodnes je bezesporu jednou z největších ikon hudebního světa a patří mezi nejlepší bluesové kytaristy. Díky svému osobitému stylu hry si vysloužil přezdívku Slowhand čili Pomalá ruka.

Dokumentární film Eric Clapton přináší divákům nevšedně intimní pohled na umělcův osobní život, kariéru, vzestupy a pády. Celý dokument je věrohodný i díky tomu, že je doplněn o vyprávění samotného kytaristy a jeho blízkých sestavené z historických i nově zaznamenaných rozhovorů.

Divákům se naskytne možnost nahlédnout do Ericova osobního archivu, ve kterém jsou videozáznamy z jeho nejlepších koncertů a ze zákulisí, domácí videa, soukromé fotografie, dopisy a osobní zápisky z Ericova deníků. Claptonův talent je zde znázorněn upřímně a pravdivě, bez pozlátka. Za jeho úspěchy totiž stojí zejména ambice, tvrdá práce a bohužel i životní tragédie.

Svou kariéru Eric Clapton zahájil v roce 1963 založením skupiny Roosters, poté postupně uplatňoval svůj vliv a styl především ve skupinách The Yardbirds, The Bluesbreakers a The Cream. Hrál s Johnem Lennonem a Yoko Ono v Plastic Ono Band, spolupracoval s Georgem Harrisonem, B. B. Kingem. Řešil také závislost na alkoholu i drogách, propadal depresím. Potkala jej i vážná osobní tragédie. Ale tyto kritické okamžiky dokázal překonat a dál se věnuje hudbě.

Nákup a rezervace vstupenek:

So 31 .3. v 16.00 ZDE

Ne 1. 4. v 16.00 ZDE

Další informace: CinemArt     ČSFD